Kılınç: mahallelerimizin sorunları bizim sorunumuzdur

Kılınç: mahallelerimizin sorunları bizim sorunumuzdur

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Anamur Öğretmen Evinde verdiği akşam yemeğinde Muhtarlarla bir araya geldi.
Bu haber 2019-10-22 13:57:42 eklenmiş

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kıınç’ın ev sahipliğinde gerçekleşen Programa, Anamur Kaymakamı İsmail Gültekin, Anamur İlçe Emniyet Müdürü Ertuğrul Ekici, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Savaş Cingöz, Anamur Belediye Başkan Yardımcıları Türkan Kasapoğlu ve Mehmet Tuğrul, Mahalle Muhtarları, Belediye birim müdürleri ve basın mensupları katıldı.
Belediye Din Görevlisi Yalçın Şahin tarafından okunan Yemek duası ve Kur’anı Kerim Tilavetinin ardından konuşma yapan Belediye Başkanı Hidayet  Kılınç, Muhtarlığın tarihi gelişimi ve önemine vurgu yaparak, “Hem Halkın, hem Devletin gözünde görevini hakkıyla yerine getiren bir muhtarın itibarı hiçbir mali değerle ölçülemeyecek kadar yüksektir.  Benimde 30 yılı aşkındır siyasi hayatımda muhtarlarla iyi bir iletişimim olmuştur 30 yıldır dostluğum devam eden muhtarlarımız vardır. Aslında muhtarın Partisi olmaz bu özeliği ile de tüm devlet kurumlarında muhatap alınır, saygı görür. Fakat herhangi bir siyasi partinin temsilciliğine soyunan muhtarın ömrü fazla uzun değildir. Tabiî ki Demokraside her muhtarımızın kendine özgü fikir özgürlüğü vardır.”dedi.
 Belediye olarak her mahallemizin sorunları bizim sorunumuzdur diyen Başkan Kılınç, her mahallemizin Belediye hizmetlerinden yararlanması konusunda her birinizle sıkı bir diyalog içerisindeyiz. 03 Nisan’da göreve geldiğimi günden bu yana hem devletten, hem vatandaştan hibe yoluyla 20 civarında araç aldık. Bu araç gereçlerle köylere ve mahallelere daha iyi hizmetler vermeye çalışıyoruz. Anamur’un en ücra mahallelerinden başlayan hizmetin hilal şeklinde bir uçtan bir uca bütün mahallelere ulaştıracağız”  diyerek  tüm Muhtarların  gününü kutladı.
Muhtarlar adına konuşan Malaklar Mahalle Muhtarı Mehmet Güzel ise, Muhtarlar Günü Etkinliği nedeniyle Belediye Başkanı Hidayet KILINÇ’ın Muhtarlara bu davetini Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Küllüye davetine benzeten Muhtar Güzel, “Muhtarlar Günü Etkinliği adı altında ilk defa bizleri bir araya getiren Belediye Başkanımız Hidayet Kılınç’a, tüm muhtarlarımız adına  teşekkür  ediyorum”Dedi. 
Güzel, Muhtarlar olarak Belediye ile el ele vererek çalışma gerektiğini hatırlatarak 300 kişilik personel alınacağını ve bu personelin hemen hemen her mahalleden olacağını, benim adamım alınmadı. Benim köylüm alınmadı, gibi düşüncelerle kırgınlık yaratılmasının uygun olmayacağını ifade ederek, sonuç olarak önemli olanın alınan personelin Anamur’lu olması olduğunu vurguladı.
Anamur Kaymakamı İsmail Gültekin de yaptığı konuşmasında,  “Muhtarlar bizim bir konu hakkında ilk el uzattığımız, ilk bilgi aldığımız, en doğru bilgiyi aldığımız ve hatta en son bilgi aldığımız Çünkü en sağlam bilgiyi aldığımız kanal muhtarlar o köye dair o mahalleye dair o işe dair bilgi Alınacak en sağlam kanal En gerçek kanal biz bu kanalı kullanmaya ve bu kanalla ilgili Çalışmalara devam edeceğiz tüm muhtarlarımızla birlikte çalışmaya devam edeceğiz muhtarlar günü nedeniyle tüm muhtarlarımızı burada görmekten ve bunu burada bitti ifade etmekten bir kez daha mutluluk duyuyorum.” Diyen Kaymakam Gültekin, “Ülkemiz şu anda ciddi bir operasyonla baş başa ve Sayın cumhurbaşkanımız bu operasyonla ilgili güzel bir tanımlama yaptı hepimiz duvarın sağlam bir Tuğlası olur isek yani bir olursak birlikte olabilsek aşamayacağımız engel yapamayacağımız iş yok. Burada da bizim tüm muhtarlar olarak bir duvarın tuğlası her duvarın parçası gibi her bir Tuğlası gibi sağlam birlikte ve Anamur’lu olarak hareket etmemiz şart zaten böyle hareket ediyoruz ve böyle hareket etmeye de devam edeceğiz.” Dedi.

 


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA