Serra Elmas,mavi kapaklarla bir engellinin yaşamına dokundu

Serra Elmas,mavi kapaklarla bir engellinin yaşamına dokundu

Mersin’in Anamur ilçesinde Akdeniz İlkokulu’nda sınıf öğretmeni Alev ve Anadolu Lisesi Beden Eğitimi öğretmeni Fatih Elmas’ın kızları Serra Elmas 2 yıl boyunca hem esnaflardan hem de kamu kurumlarından 250 bin mavi kapak toplayarak bin engelli çocuğu sevindirdi.
Bu haber 2019-10-22 11:35:12 eklenmiş

Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan’ın da katıldığı engelli aracının teslim töreninde tekerlekli sandalye ile törene gelen engelli Murat Demir’de Sera’ya teşekkür etti.
Teslim töreninde oldukça duygulandığını kaydeden engeli çocuk Murat Demir’in annesi Sakine Demir, bu hassasiyeti gösteren Serra’ya ve anne babasına teşekkür etti.
Daha önce eğitim aldığı Uğur Okullarında 2 yıl önce başlattığı kapak toplamayı şu anki okulu Anamur Anadolu Lisesi’nde de sürdürdüğünü kaydeden Elmas, bu süreçte kendisine büyük yardımcı olduklarını belirttiği arkadaşlarına da teşekkür etti.
Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan “engellerin yüreklerde olduğuna inanıyorum. Bedende değil. Yüreğimizde engel koyduğumuz bir çok şeyi bedenimizle aşabiliriz ama yüreğimizde varsa bunu aşmamız mümkün değil. Onun için bu duyarlılığı, sizlere de örnek olması bakımından önemsiyorum. Bu tür projelere var gücümüzle katkı vermemiz gerektiğine inanıyorum.” Dedi.
Bu projesinin çocukluk hayali olduğunu söyleyen Serra Elmas, “İki yıldır devam eden projemde, ailemin, mezun olduğum okulun, Anamur’da ki birçok iş yerinin desteği ile yaklaşık 250 bin mavi kapak toplayarak hem projemi gerçekleştirdim, hem de plastik atıkların çevreye zarar vermelerini engellemeye çalıştım.” Şeklinde konuştu.
Serra’nın eğitimci anne babası kızlarının bu projede olduğu gibi her projesinde yanında olacaklarını söylediler. Öğrencilerin dakikalarca alkışladığı o anlarda Serra’nın engelli arkadaşı Murat’ın elini tutarak desteklemesi hem de tekerlekli sandalyede okulun bahçesinde gezdirmesi herkesin takdirini topladı.

 


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA