Kılınç “Anamur Tarım ve Gıda Fuar’ını uluslararası boyuta taşıyacağız”

Kılınç “Anamur Tarım ve Gıda Fuar’ını uluslararası boyuta taşıyacağız”

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç 6.Tarım ve Gıda Fura ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kılınç, açıklasında hedeflerinin Fuar’ı uluslararası boyutlara taşımayı amaçladıklarını belirterek şu ifadelere yer verdi.
Bu haber 2019-10-22 10:06:51 eklenmiş

23-26 Ekim tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz Tarım ve Gıda  Fuarı Anamur için ayrı bir anlam ifade ediyor. Başta muz ve çilek olmak üzere Anamur ürünleri  ülke için büyük önem taşıyor. Anamur’u tanıtmanın yanı sıra, kültürel değerleri yaşatmak, yaygınlaştırmak ve Anamur ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla bu tür etkinlikleri düzenliyoruz. Muz stratejik bir ürün. Her kentin kendine has bir ürünü mutlaka olur. Bizim de memleketimize has Anamur muzumuz var. Anamur muzunu uluslararası boyutlara taşımamız gerekiyor. Fuarlar üreticilerimizin teknoloji ile buluşmasına, kendini yenilemesine, bilinçli üretim yapmasına, ürün kalitesi ve verimliliği açısından ciddi katkı sağlanmasına vesile oluyor.
Biz bu fuara  Anamur olarak üreticisiyle, muzuyla  çileğiyle hep birlikte ev sahipliği yapıyoruz. Bizim hedeflerimiz büyük; Anamur’u bölgesinde parlayan bir yıldız yapmak. Aynı zamanda bu  fuar bizim için Anamur’un tanıtılması noktasında  büyük bir fırsat. Tarih kokan bir şehrin içinde yaşıyoruz,  hem de içiçe. Kimse bunun belki de farkında değil. Ama biz bunun farkındayız. Ören’de bulunan tarihi bir değerimiz var. Antik kentimiz var. Anamuriun  Antik kentin içinde konser düzenleyeceğiz. 23 Ekim saat 14:00 de pilaket törenimizi orada gerçekleştireceğiz. Bu yıl fuarımıza seksene yakın firma katılıyor. Gelecek yıllarda bu sayı daha da yukarlara çıkartmayı hedefliyoruz.
Türkiye’de Anamur denilince akla ilk olarak Muz geliyor. Bunu herkes kabullendi. Şimdi Anamur  Muzunu Uluslararası arenada da marka muz haline getirmenin zamanı geldi.
Az önce  belirttiğim gibi bizim hedeflerimiz büyük. Bunu da burada ilk kez dile getiriyorum. Adana’nın Altın Koza Film Festivali, Antalya’nın Altın Portakal Film Festivali var. Neden bizim “ALTIN MUZ FİLM FESTİVALİMİZ”  olmasın?
Bu yıl Fuar’a  KKTC Başbakanı Ersin Tatar beyefendiyi  davet ettik. Ayrıca Anamur’un  gelişimine fuarların büyük bir katkısı olduğu kanaatindeyiz. Ulusal ve uluslararası bazda düzenlediğimiz fuarlar, ilimizde büyük bir canlılığa, ekonomik hareketliliğe ve sektörlerin gelişmesinde büyük bir değişime vesile olacağını düşünüyoruz.
Ben Tarım ve Gıda Fuarını 4 günlük bir çiftçi bayramı olarak görüyorum. Şimdiden çiftçi bayramınızı kutluyor, Tarım ve Gıda Fuarımıza katılan, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA