Ziraat Odasından Anlamlı etkinlik

Ziraat Odasından Anlamlı etkinlik

Anamur-Bozyazı Ziraat Odası, Kadın Çiftçiler Günü etkinliğini anlamlı bir şekilde gerçekleştirdi.
Bu haber 2019-10-21 12:02:00 eklenmiş

Anamur ve Bozyazı İlçeleri Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş, odasının düzenlediği Kadın Üreticiler Günü etkinliğinde üretici kadınlar, erkeklerin sosyal  güvencelerinden  yararlandıklarını  belirterek, kadınlara  sosyal güvence  altına  alınması (bağ-kur) talebinde bulundu.
Gümüş, tarlada bağda bahçede çalışanla kadınlarımız peki bağ-kurlu olanlar kimler erkeklerimiz.  Biz erkeklerin fiziksel üstünlükten başka hiçbir üstünlüğümüz yok.  O halde yetkililerden, kadınlarımızın da bağ-kurlu olmaları için bir düzenleme yapılmasını istiyoruz.” dedi. 
AKParti, CHP, MHP ve İYİ Parti Kadın Kollarının  da  destek verdiği etkinlikte, kadın çiftçilerin üretimle ilgili okudukları şiirler ve türküler  etkinliğe daha  anlam kattı.
Anamur Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün folklor ekibi ise yöresel oyunları ile göz doldurdu.
Yıllarını  üreticiliğe vermiş  en yaşlı  kadın ve  genç üreticilere ve etkinlikte  emeği geçen  üretici kadınlara teşekkür  plaketi  verilmesinin  ardından,Emekli İmamhatip Mehmet Gümüş’ün okuduğu bereket duasına hep birlikte eşlik eden katılımcılar, Suriye’nin Kuzeyinde terörle mücadele eden Mehmetçiklerimiz için de dua ettiler.Kükür Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından kurulan Yörük çadırında üretici kadınlar tarafından yapılan sıkma ve keşkek  katılımcılara ikram edildi.
Sunumlarını Kayı Film Fotoğraf Stüdyosu  sahibi Muhammed Arıkan’ın yaptığı, etkinliğe Anamur Belediye Başkan Yardımcısı Türkan Kasapoğlu, Daire Müdürleri, Siyasi  Partilerin  ilçe Başkan ve  Yönetim Kurulu Üyeleri, Gülnar  Ziraat Odası Başkanı  Hacer Emiş Işık, Muhtarlar, Mersin Büyükşehir  Koordinasyon Müdürü Gül Karabay ve  çek sayıda  davetli katıldı.
Etkinliğin sonunda  Anamur-Bozyazı  Ziraat Odası Başkanı  Ahmet Şeref  Gümüş, Meclis Başkanı  Adem  Çevik ve  tüm oda yönetici ve çalışanlarına  teşekkür eden davetliler" anlamına  uygun  bir  etkinlikti,emeklerinize  sağlık" diyerek memnuniyetlerini dile getirdiler.

 


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA