Anamur STK’lar ve sendikalardan ortak açıklama

Anamur STK’lar ve sendikalardan ortak açıklama

“barış pınarı harekatında devletimizin yanındayız”
Bu haber 2019-10-17 09:23:55 eklenmiş

Anamur Ticaret ve Sanayi Odası,Anamur Esnaf Sanatkarlar Odası,Anamur ve  Bozyazı Ziraat Odası,Kamu-Sen ve Memur-Sen yaptıklara ortak açıklamada bölgenin huzur ve barış ortamını yeniden tesis etmek amacıyla  başlatılan Barış Pınarı Harekatında “Devletimizin yanındayız” açıklamasını yaptılar.
Yapılan ortak açıklamada şu ifadelere yer verildi.
“Barış pınarı harekatı evrensel hukuk ve birleşmiş milletler güvenlik konseyi terörle mücadele kararları ile BM sözleşmesinde yer alan meşru müdafaa hakkı çerçevesinde başlatılmıştır. Suriye’nin toprak bütünlüğü ve egemenliği ve siyasi birliğine saygı gösterilmektedir. Dolayısıyla bu harekat meşrudur ve uluslararası hukukuna uygundur.
Suriye’de ki yerel halkına terör örgütlerinin giderek artan insan hakları ihlalleri,göçe zorlanmaları taciz ve zulümlerine karşı şikayet ve tepkileri giderek artmıştır.Her kes artık şunu iyi bilmelidir ki masun insanları katleden ve ülkemizin güvenliğini de açık tehdit oluşturan terör guruplarına karşı sessiz kalmamız beklenemez,
Fırat kalkanı ve Zeytin Dalı harekatıyla başlayıp devam eden tüm bu operasyonlarıyla Türkiye,terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermektedir.
Tüm bu gerçekler ışığında uluslararası camiayı, teröre karşı ortak duruş sergilemeye ve evrensel insan haklarını bu bölgede hakim kılma yönünde niyetlerini açık bir şekilde göstererek, ülkemize destek vermeye davet ediyoruz.
Türkiye ve Türkiye ekonomisine yöneltilen tehditlere Türk milleti ve iş dünyası ve sivil toplum bir ve beraber olarak en güzel cevabı vereceklerdir. Gün sessiz kalma değil, milli birlik ruhuyla bir ve beraber olarak ses verme günüdür.
Türkiye’nin iş dünyası olarak dualarımızla ve bütün gönlümüzle devletimizin ve kahraman askerlerimizin yanındayız, Türk silahlı kuvvetlerimizin bölgedeki terör unsurlarını yok edeceğine ve terör örgütlerini hezimete uğratacağına olan inancımız tamdır.Tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyoruz,yaralılarımıza da acil şifalar temenni ediyoruz”


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA