Seçer:“Çalışmayan belediyeden maaş almayacak”

Seçer:“Çalışmayan belediyeden maaş almayacak”

Başkan Vahap Seçer, Mersin Büyükşehir Belediyesi Ekim Ayı Meclis toplantısında işten çıkarmalarla ilgili yöneltilen soruları yanıtladı.
Bu haber 2019-10-15 14:41:08 eklenmiş

İşçi çıkarma konuları ile ilgili kendisine yöneltilen değerlendirmelere yanıt veren Başkan Seçer, “Özü sözü bir insan olmayı önemserim. Hiç kimse hiç kimsenin hakkını gasp etmiyor. Biz herkese vereceği emek, sağlayacağı katkılar karşılığında bir ücret ödüyoruz. Bu ödediğimiz ücreti de ben cebimden vermiyorum. Bu kamunun parası. Biz önemli sıkıntılar yaşıyoruz. Çalışanlarımız tarafından provoke ediliyoruz. Belediyemizi kamuoyu karşısında zor duruma düşürüyor” dedi.

Personel rejimi ile ilgili gittiği her ilçede çalışanları ile bir araya gelip durumu izah ettiğini belirterek sözlerini sürdüren Başkan Seçer, “Ben çalışanlarından kaçan bir adam da değilim. Gittiğim her ilçede çalışanlarıma şunu söyledim: ‘Çalışmayan hiç kimse belediyeden maaş almayacak’. Bu konuyla ilgili yaptığımız işlemleri de sizlerle paylaştım. Geçtiğimiz günlerde 6 aylık değerlendirme toplantısına personel rejimi ile başladım. İşten çıkarmalar neden oldu, nereden oldu, ne kadar işçi çıkarıldı hepsini kamuoyuyla paylaştım. Böyle ahkam kesmekle olmuyor bu işler. İşçi çıkarmaya devam edeceğim, işçi alımları da devam edecek” ifadelerine yer verdi.

“İdeolojik saplantısı olan bir adam değilim”

Çalışmayanları işten çıkardıklarını, ekmeğinde olan, emeğiyle çalışan insanlara dokunmadıklarını vurgulayan Seçer, “Benim hizmet yapmam lazım. Sokaklar pislikten geçilmiyor. İşçilere parkları temizletemiyorum. Geçtiğimiz günlerde tamamen siyasi saiklerden ve torpilden uzak 100 tane kadın eleman aldım. Çünkü benim çalışmaya ihtiyacım var. Ben partililerime de söylüyorum bunu. 4 buçuk yıl sonra Mersin halkına ben hesap vereceğim. Çocuğumuz var diyorlar. O zaman işine baksaydı. O zaman bir siyasi partinin bahçesine saklanmasaydı. Emeğinle çalışsaydı. Biz yanlış yapmayız. Neden ben çalışan, çocuğunun rızkını çıkaran bir insanın günahına gireyim? Ben bu kadar vicdansız, ideolojik saplantısı olan bir adam değilim” diye belirtti.

“Vahap Seçer siyasi sebeplerle işten çıkarıyor diyenlere mahkeme yolu açık”

Halkın parasını işini yapmayan, belediyeyi provoke eden çalışanlara yedirmeyeceğini ifade eden Seçer, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“İşini iyi yapan kaldı, iyi yapmayan gitti. Bir başkası yerine geldi. Halkın parasını çaldıramam. Ben karşıma gelip ahkam kesip çalışmayan adamlara maaş veremem. Yanlış yapan personel olabilir. Yanlış yere işten çıkan personel olabilir. Ben uyarıları dikkate alıyorum. Ben bunu aylar öncesinden söyledim; basına beyanat vermeyin, gösteri yapmayın. Vahap Seçer siyasi sebeplerle bunu yapıyor diyenlere mahkeme yolu açık. Bu tartışmaları Meclis ortamına siyaseten getirmeyi doğru bulmuyorum. Aldığım kararlar, yaptığım icraatlar Mersin halkının zararına ise aldığım kararlar ayrımcılık ise bir zümreyi yok etmeye, rencide etmeye, ekmeğinden etmeye yönelik ise siz gelin karşımda durun ama bu şekilde değil. Lütfen gelen her bilgiyi doğru bilgi olarak kabul etmeyin, bunu benimle paylaşın.”

 

 


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA