Anamur Belediye Meclisinden“barış pınarı harekatı”na dualı destek

Anamur Belediye Meclisinden“barış pınarı harekatı”na dualı destek

Anamur Belediye Meclisi Eylül Ayının 2. Oturumuna Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ın başkanlığında yapıldı.
Bu haber 2019-10-14 08:43:47 eklenmiş

Anamur Belediye Meclis Salonunda gerçekleşen Eylül Ayının 2.oturumunda, Fırat’ın doğusuna yönelik ‘Barış Pınarı’ harekâtına katılan askerlerimizin zaferle ve sağlıklı olarak evlerine dönebilmeleri için Kur’an-ı Kerim okundu ve ardından dua edildi. Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, meclis üyelerinin yoklaması öncesi tüm şehitlerimiz ve ebediyete intikal etmiş gazilerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşını okumaya davet etti. 
Başkan Kılınç; “ Değerli arkadaşlar ülkemizin terörler mücadele kapsamında yapmakta olduğu “Barış Pınarı Harekatı” nın başarı ile tamamlanıp görev bitiminde askerlerimizin sağ salim ülkelerine dönebilmeleri için Kur’anı Kerim tilavetini dinelemeye davet etti. Belediye İmam Hatibi Yalçın Şahin’nin okumuş olduğu Kur’an-ı Kerim’in ardından tüm meclis üyeleri ile birlikte  ordumuzun ‘Barış Pınarı’ harekâtı başta olmak üzere vatanın korunması ve terör yuvalarının yerle bir edilmesi için dua okudu.
 Mecliste bulunan Milliyetçi Hareket Partisi, AK Parti, Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti, meclis üyeleri, partileri adına  tek tek söz alarak Barış Pınarı hareketine katılan askerlerimizin ve ordumuzun karada, denizde ve havada muzaffer olmaları için dilek ve temennilerini dile getirdiler.
Belediye Başkanı Hidayet Kılınç ve meclis üyelerinin öncelikli temennisi harekatın, en kısa zamanda bir tek askerimizin burnu bile kanamadan ordumuzun zaferle vatana geri dönmesi temennilerinde bulundular.
Başkan Hidayet Kılınç, “Hem Barış Pınarı Harekatı nedeniyle parti temsilcisi arkadaşlarımızın yapmış olduğu açıklama için teşekkür ediyorum”.dedi. Mustafa Kemal Atatürk’ün, Söz konusu vatansa gerisi teferruattır sözünü hatırlatarak şu ifadelere yer verdi: “Mesele olan vatansa gerisi teferruattır mantığı ile tüm partilerimiz bu harekete canı gönülden destek verdiklerini görmekteyiz.  Öncelikle Tüm parti gruplarına ve parti temsilcilerine teşekkür ediyorum. İnşallah askerlerimiz kazasız belasız gider gelirler, oradaki terör belasını inlerinden çıkarırlar, yerin dibine batırır gelirler Allah’ın izni ile” .dedi.


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA