Anamur’da Erasmus 21019 ve Codeweek etkinliği

Anamur’da Erasmus 21019 ve Codeweek etkinliği

Anamur Milli Eğitim Müdürlüğü) Muşurup sanat sokağında Erasmus 21019 ve Codeweek etkinliği gerçekleştirildi.
Bu haber 2019-10-11 11:33:31 eklenmiş

Etkinlikte,11 Erasmus Projesinin yer aldığı 7 stand, 13 Ulusal Kalite Etiketi alan 6 eTwinning Projesi standı ve 14 kodlama standı yer aldı.
21 okul yer aldığı
Erasmus Günleri etkinlikleri kapsamında proje standları, halk oyunları gösterileri, müzik dinletisi, resim, şiir ve pantomim stantları ile kodlama stantları yer aldı.
Gerçekleştirilen ErasmusDays etkinlikleri ile Erasmus programının ve projeleri tanıtıldı, Codeweek (kodlama)  hakkında ziyaretçilerle bilgi paylaşımında bulunuldu.
Muşurup  Sanat Sokağında  gerçekleşen etkinliğe  Anamur Kaymakamı  İsmail  Gültekin,Belediye Başkanı  Hidayet Kılınç,Belediye  Başkan Yardımcısı  Ahmet Çetin,Milli Eğitim Müdürü  İlyas Mercan, Anamur  Esnaf  ve Sanatkarlar Kredi Kefalet  Kooperatifi  Başkanı Ahmet  Özdemir,MEB şube  müdürleri, Okul idarecileri,  öğretmen ve öğrenciler ile veliler katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal  Marşının  okunmasıyla  başlayan etlikte konuşan
Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan; “Türkiye’nin özellikle de Anamur’un gerçekleştirilen bu programlarla Avrupa’da tanıtılmasına yardımcı olan öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederim. Gerçek anlamda Kültürel bir kaynaşmanın olduğu Erasmus hem öğretmenlerimize hem de öğrencilerimize eğitim anlamında çok büyük katkı sağlamaktadır” dedi.
Erasmus  etkinlikleri için Anamur’a gelen Etwinning Ulusal Destek Servisi iletişim ve etkinlik sorumlusu Turan Göre , Etwinning il Koordinatörü Bircan Keleş ve eğitimci Kenan Çete de proje standlarını ziyaret ederek, öğretmen ve öğrencilerle projeler hakkında sohbet ettiler.
Folklor gösterileriyle devam eden etkinlikte, V.Atatürk Ortaokulu müzik öğretmeni Pelin Afyoncu’nun öğrencilerinden oluşan müzik grubunun müzik dinletileri ile devam etti.
Standları ziyaret  eden  Kaymakam  İsmail  Gültekin  ve Belediye  Başkanı  Hidayet  Kılınç,öğrencilere tansiyonlarını ölçtürdüler,  öğretmen ve öğrencilerden  projeler  hakkında  bilgi aldılar.
Muşurup Sanat sokağındaki etkinliklerinin ardından, Anamur Kültür Merkezinde eTwinning konulu konferans verildi.

 

 

 Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA