Kılınç,Din Görevlileri Yemekte Bir Araya Geldi

Kılınç,Din Görevlileri Yemekte Bir Araya Geldi

Başkan Kılınç,Anamur Belediyesi ve Anamur Müftülüğünün “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” nedeniyle düzenlenen akşam yemeğinde, Anamur’da görev yapan Cami İmamları ve aileleri ile bir araya geldi.
Bu haber 2019-10-11 08:55:10 eklenmiş

Anamur Öğretmenevinde düzenlenen programa, Anamur  Kaymakamı  İsmail Gültekin, Cumhuriyet Başsavcısı Seyfettin Ünal, Cumhuriyet Savcısı Halil Oruç, Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, İlçede görev yapan din görevlileri ve aileleri katıldı.
İlçe Müftüsü Zeynel Abidin Çınar yaptığı konuşmasında ; “ Din Görevlisi bir çocuk doğduğu zaman, kulağına ezanı okur o kişinin hayat süreci içerisinde her alanında yürürken, sünnet olurken, okula giderken, gelin olurken, çocuğu olurken, askere giderken her sürecinde yanındadır. Dertleriyle dertlenir, sevinçleriyle sevinçlenir, hüzünleriyle üzülür, dolasıyla Din Görevlisi  hayatın her alanındadır. Teşekkür ediyorum, meslektaşlarımızla, ilçemizin yöneticileri ile  bir araya geldik. İnşallah her yıl  Din Görevlileri Haftasında bir araya gelmemizi yüce Allah nasib etsin.” 
Belediye Başkanı Hidayet Kılınç  ise yaptığı konuşmada, Camideki ibadet ve samimiyetin varlığı, cami dışındaki istikamet ve güzel ahlak ile ölçülür. Caminin müminin kendi kalbiyle ilişkisinin ve Rabbiyle iman bağının en güçlü olduğu yerlerdir.” dedi.
Kılınç, Camilerin, İslam toplumlarında ortak bilincin ve şuurun oluştuğu mekânlar olduğunu, toplumun her kesiminden insanların hiçbir ayrıma gitmeden bir araya geldiği ve bütün siyasi görüş ve farklı düşünüşlerin üstünde, milletçe hep beraber kaynaşma, kardeşlik ve muhabbeti yaşadıkları bir yer olduğuna kaydederek,
“Camilerimiz ancak, hocalarımız sayesinde hayatla içi içe olacaktır
Din görevlilerinin Hazreti Peygamberin mirasını omuzladıklarını “Görev yaptığımız mihraplar, minberler, kürsüler peygamber makamıdır. İnsanlara anlattıklarımız ise Allah’ın kitabı ve Resulünün sünnetidir. Bu şuur ve azimle İslam’a ve insanlığa hizmet için çalışmak büyük bir nimet ve onurlu bir görevdir. Camilerimiz ancak, görevinin şuurunda, bilgili, mesleğini seven, milletine ve dinine hizmet etmeyi en büyük şeref sayan din görevlisi hocalarımız sayesinde hayatla içi içe olacaktır”.dedi.

 


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA