Hisarcıklıoğlu’ndan Kadın girişimcilere destek

Hisarcıklıoğlu’ndan Kadın girişimcilere destek

Son yıllarda Anamurlu girişimci iş kadınları , yeni ürün ve pazarları tespit edip bunları kullanarak yeni bir ekonomik faaliyetlerine her geçen gün bir yenisini ekliyorlar.Anamurlu iş kadınlarının bu ataklarına bağlı bulundukları meslek odaları de destek veriyor.
Bu haber 2019-10-10 13:49:18 eklenmiş

 Mersin Deniz Ticaret Odasının 30’uncu kuruluş yılı nedeniyle Mersin’e gelen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)Başkanı M.Rıfat  Hisarcıklıoğlu, TOBB Mersin Kadın Girişimciler Kurulu  Başkanı  Ayla  Harp  ve kurul üyeleri, TOBB Genç  Girişimciler  Kurulu  Başkanı Osman Kiper  ile  bir araya geldi.
Kadın girişimcilerin ekonomideki önemine dikkat çeken TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Kadınların Türkiye’de girişimcilik faaliyetleri temelde ekonomiye uyum politikalarının etkisiyle azalan gelirlerine yönelik geliştirilen “kadınların kendi başlarına küçük işyeri kurma girişimlerine” dayanmaktadır. Kadınların gerek evine ek gelir sağlamak gerekse de ücretli işlerde çalışma çabalarının artması, onların ekonomik faaliyetlere girişini hızlandırmaktadır. Kadın girişimciler, zamanlarını, fikirlerini çok iyi kullanarak yatırım yaparak ekonomiye olduğu kadar iş istihdamına da büyük katılar sunmaktadır”  diyerek, Mersin Kadın girişimcilere başarılar diledi.Öte yandan Anamur kadın girişimciler kurulu Başkanı ve Mersin kadın girişimciler kurdulu başkan yardımcısı  Neslihan Işık TOBB Başkanı M.Rıfat Hisarcıklıoğlu’nu Anamur’da bulunan iş kadınlarını yaptıkları faaliyetler ilgili bilgi sundu.                                             


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA