Torunoğlu: Özbekistan’ı muz ve çilek’le tanıştıracağız
reklam

Torunoğlu: Özbekistan’ı muz ve çilek’le tanıştıracağız

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin Özbekistan iş toplantılarında Anamur’da temsil edildi.
Bu haber 2019-10-08 13:02:58 eklenmiş
a

TOBB Başkanı  M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun Başkanlık yaptığı heyette Anamur ve Erdemli oda başkanları da yer aldı.
Özbekistan’ın Başkenti Taşkent’te yapılan Türk Keneşi Özbekistan İş ve Yatırım Forumu toplantısına ve görüşmelere katılan
Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu  Başkanı  Ferudun Torunoğlu, Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te gerçekleştirilen Türk Konseyi Yatırım Forumu  toplantısı ile ilgili şu açıklamayı yaptı.
Torunoğlu,“Türkiye’den gelen iş insanlarımıza yönelik Özbekistan Büyükelçimiz Mehmet Süreyya Er ve Odalar Birliğimizle birlikte bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Özbekistan ziyareti kapsamında Birlik Başkanımız M. Rıfat Hisarcıklıoğlu ile birlikte Devlet Başkanı Shavkat Mirziyoyev tarafından kabul edildik. İş dünyamızın görüş ve beklentileri aktarıldı ” Dedi.
Özbekistan Başbakan Yardımcısı Elnor Ganiev’i ziyaret eden Türk iş insanları, Türkiye-Özbekistan iktisadi ilişkilerini geliştirme konusunu ele aldılar ve Türk Yatırımcılarının görüş ve beklentilerini ilettiler.
Özbekistan Maliye ve Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Çamşid Kuçkarov  ve Özbekistan TSO Başkanı Adham Ikramov ile yapılan görüşmelerde Türk İş dünyasının görüş ve beklentileri ele alınarak karşılıklı işbirliğinin sürdürülmesi istendi.
Toplantılarda Anamur ve Bozyazı ilçelerinin  Tarım ve Turizm potansiyeli hakkında bilgi veren Oda Başkanı Torunoğlu, Özbekistanlı iş insanlarını yatırım yapmak üzere Anamur’a davet etti ve   Muz ve Çilek üretimi başta olmak üzere, Bölgemizin kalkınması için her türlü çabayı göstermeye devam edeceğiz” şeklinde konuşarak, Özbekistanlı iş insanlarının Anamur’a gelerek Muz ve  Çilek üretimi ihracatı konusunda bilgi edinmelerini istedi

 

Özbekistan TSO Başkanı Dr. Adham Ikramov ile görüşme  yapıldı

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
a
aaa
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA