Anamur’da “Yaya Geçidi Nöbeti ”

Anamur’da “Yaya Geçidi Nöbeti ”

“Öncelikli Hayatın, Öncelik Yayanın” farkındalık etkinliğinde öğrenciler, hazırladıkları dövizlerle anlamlı mesajlar verdiler.
Bu haber 2019-10-03 10:34:20 eklenmiş

İçişleri Bakanlığı tarafından trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımının yaygınlaştırılması amacı ile ”Öncelikli Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla 81 ilde ve tüm ilçelerde başlatılan etkinlikler  kapsamında  Anamur’da  da  Kaymakam  İsmail Gültekin,Belediye  Başkanı Hidayet Kılınç,Emniyet  Müdürü Ertuğrul Ekici,Emniyet  ve Jandarma  trafik ekipleri ile öğrencilerin  katılımı ile farkındalık  oluşturmak  için  uygulama  yapıldı.
“Öncelikli Hayatın, Öncelik Yayanın” farkındalık etkinliğinde öğrenciler, hazırladıkları dövizlerle anlamlı mesajlar verdiler. 
Anamur Ortaokulu önünde bulunan kavşakta yapılan uygulamaya, programda öğrenciler, araç sürücülerine broşürler vererek uyarılarda bulundular. Sürücülerin nerede olursa olsun yayayı gördüğü anda durması gerektiğini anlatan öğrenciler, yaya güvenliğinin nöbetçisiyiz, hatalı sürücüye kırmızı düdük, dur yolda bende varım, trafikte önce çocuğa, sonra çocuğa, sonra tekrar çocuğa bakın, önce yaya, dikkat hayat çıkabilir… gibi pankartlarla trafikte önceliğin yayalara ait olduğuna dair mesajlar verdiler.
Düzenlenen etkinlikte yaya geçitlerinin sürücüler tarafından fark edilmesi, yaya geçitlerinde yayaların geçiş üstünlüğünün vurgulanması, yayaların yaya geçitlerini kullanmasının teşvik edilmesi ve yayaların güvenli bir şekilde yaya geçitlerini kullanmalarının sağlanması amacına yönelik farkındalık sağlayıcı ve eğitici faaliyetler gerçekleştirilecekYorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA