Anamur turizm’de de çıta yükseltecek

Anamur turizm’de de çıta yükseltecek

Anamur Kaymakamlığına atanan İstanbul Turizm’inden sorumlu Vali yardımcılığı da yapan Anamur Kaymakamı İsmail Gültekin ayağının tozuyla Anamur’da turizmin gelişmesi, yaygınlaştırılması ulusal ve uluslararası platformlara Anamur’un taşınması konusunda toplantılara başladı.
Bu haber 2019-10-02 14:48:29 eklenmiş

Anamur  Ticaret ve  Sanayi  Odası tarafından düzenlenen  toplantının  açış konuşmasını  yapan  Oda Başkanı Ferudun Torunoğlu;Anamur’da  tarım sektöründen sonra  halkın geçim kaynağı olan turizm  sektörünün canlanması için,turizm  işletmecileri başta olmak üzere  herkesin taşın altına elini koyması  gerektiği  söyledi.
ANTSO  Yönetim kurulu başkanı Torunoğlu;”  zaman zaman  Anamur  dışından  gelen gazetecilere   de  söylediğim üzere,Akdeniz sahil yolumuzun  yüzde sekseni bitmiş durumda.Gazipaşa havalimanın açılması ile Anamur’a yerli ve yabancı turistlerin Anamur’u tercih etmelerinde  bunlar etken.Yeterli mi?  Yeterli  olduğunu  söyleyemeyiz. Ancak  bizlerinde  bir araya gelerek  güç birliği  yaparak, Anamur ve  Bozyazı ilçelerinin tanıtımını  layıkıyla  yapmamızın gerekli olduğu  gerçeğini  göz ardı etmemiz lazım.
 Kuzey Kıbrıs  Türk Cumhuriyeti  Başbakanı, Doğal kaynaklar ve  Tarım Bakanı, Türk  Ticaret  Odası Başkanı ve  bir grup iş insanı 23- 26 Ekim tarihleri  arasında yapılacak olan Tarım Fuarına  katılmak üzere Anamur’a gelecekler. Turizm için  bölgemizde  bir yığın  argüman var  bunları iyi  kullanmak zorundayız.”dedi.

Kaymakam Gültekin, Anamur’da vizyon degişikligi yapacaklarını belirterek,özellikle kenttin turizm bölgesi olan İskele mevkiinde tüm görsel kirliliğin kaldırılacağı ve yeni konseptlerle  birlikte yeni bir görüntünün getirileceğini söyledi.
Kaymakam Gültekin, turizm çalışmaları nedeniyle gittiği ülkelerden örnekler anlattı, tecrübe ve birikimini Anamur  için kullanacağını belirterek “Anamur’a yeni geldim ama,tüm görüşmelerimin cümleleri arasında hep turizm konusu geçiyor bu nedenle Turizm için her türlü  imkanları içinde bulunduran böyle bir bölgenin turizmde atağa kalkması gerektiğine inandığım için kolları sıvadım” dedi.
Toplantıda Otel; acente; restaurant ve eğlence merkezi sahipleri ve yetkilileri ile Sivil toplum kuruluşları yöneticileri ve Yüksel okul müdürlerinin dinleyen ve notlar alan Anamur Kaymakamı İsmail Gültekin, bu toplantıların devam edeceğini belirtti.
Mersin-Antalya bölünmüş yolları, tüneller ve viyadüklerinin bitirilmek üzere olduğu, Gazipaşa havaalanının günde en az Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden beş uçağının geldiği ve Anamur limanı ve gümrüğünün iki aya kadar açılacak olması ve Anamur’un mamure kalesi ve Anemurion antik kenti gibi önemli destinasyanlı toplantıda masaya yatırıldı ve tüm bu gelişleler paralelinde Anamur turizmin atağa kalkacağı gerçeğinden hareket edilmesi için girişimlerin başlatılacağı kararlaştırıldı.Toplantı sonunda Turizm platformu kurulması, Kent logosu ve sloganı yarışması düzenlenmesi için komite oluşturulması, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde yapılan turizm fuarlarında Anamur’un mutlaka bulunması gibi hiper aktif konuların hayata geçirileceği konulara karar altına alındı.
Toplantıya Anamur Kaymakamı İsmail Gültekin, Anamur Turizm Lisans Müdürü Doç.Dr.Burçin C. Çetinsöz, Anamur MYO Müdürü Gürkan Temiz,ANTSO Başkanı Feridun Torunoğlu,Meclis Başkanı  Mehmet  Yılmaz,Yönetim  Kurulu  Başkan  Yardımcısı Üyeleri  Fahrettin Öztürk ve Ertuğrul Oğuz,Anamur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zümrüt Cömertler ile Anamur ve  Bozyazı ilçelerindeki konaklama tesisi  sahipleri ve  yetkilileri  katıldı. 


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA