Anamur belediyesinden Aşure etkinliği

Anamur belediyesinden Aşure etkinliği

Anamur Belediyesi Muşurup sanat Sokağında Aşure etkinliği düzenledi.
Bu haber 2019-09-30 10:31:25 eklenmiş

Aşure etkinliği Kerbelâ Şehitleri’nin ehli beytin ve bu aziz vatanı bizlere emanet eden şehitlerimizin ve ebediyete irtihal etmiş tüm şehit ve gazilerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklâl Marşının okunmasıyla başladı.
Anamur Belediyesi Din Görevlisi Yalçın Şahin’in okuduğu Kuran-ı Kerim’in ardından günün anlamı ve önemini belirten konuşmayı, Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç yaptı.
 Başkan Kılınç; “Toplumsal dayanışma ve kaynaşma kaynağı olan kıymetli zamana dilimlerinden biri olan Aşure Günü programımıza hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Bildiğiniz gibi mübarek Muharrem ayını idrak etmekteyiz. Muharrem ayı ve özellikle Muharrem’in onuncu günü olan Aşure Günü bütün Semavi dinlerde itibar görmüştür. Bu itibar insanlık tarihi boyunca, bu günde gerçekleştiği rivayet edilen hadiselerdir. Mesela; Hz. Adem Aşure Günü yaratılmıştır, tevbesi aynı gün kabul edilmiştir.” Dedi. Konuşmasının sonunda Başkan Kılınç; “Milli ve manevi değer taşıyan gün ve geceler, millet olarak birliğimizin ve dirliğimizin pekişmesi, toplumsal huzurumuzun tesisi ve devamı açısından hayati öneme sahiptir. Aşure Günü’nün milletimize ve İslam alemine hayırlar getirmesini, yeni Kerbelâ’ların yaşanmamasını diliyor, Aşure Günü’nüzü tebrik ediyorum. Ayrıca Türk Dil Bayramınızı Kutluyorum ”dedi Başkan Kılınç’ın konuşmasının ardından Anamur Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Konservatuvarı hocalarının Halk Müziği dinletisi eşliğinde Aşure ikramına geçildi. Aşurenin hazırlanmasında emeği geçen Meslek Yüksek Okulu’nun Sayın Müdürü Gürkan Temiz’e ve katkı sağlayan Hacı Ahmet Güven’e teşekkür edildi.
Etkinliğe Anamur Kaymakamı İsmail Gültekin, Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Cumhuriyet Başsavcısı Seyfettin Ünal, Emniyet Müdürü Ertuğrul Ekici,Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Çetin ve Türkan Kasapoğlu, MHP Anamur İlçe Başkanı Adnan Gübbük, AK Parti Anamur Kadın Kolları Başkanı Funda Cop ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

 


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA