Güzellik Uzmanı Aslan:
reklam

Güzellik Uzmanı Aslan:

MAYA Güzellik Merkezi sahibi Aslı Aslan: Sizi cildinize yatırım yapmaya yönlendiriyorum.”Cilt için geçici değil kalıcı çözümler yaratmaya çalışıyoruz.
Bu haber 2019-09-25 14:43:10 eklenmiş
a

 

Son yıllarda en ilgi gören Güzellik merkezlerine özellikle her yaş grubundan kadınların ilgi göstermesi, Anamur’da da güzelliklerin merkezlerinin artışında  önemli  etken oldu.
Kadınların birçoğunun vücut bakımlarını yaptırdıkları, güzelliklerine güzellik kattıkları MAYA Güzellik Merkezine konuk  olduk.
İşletme sahibi  Aslı Aslan, MAYA’nın kapısından  adım atan  her kadının  illada  bakım yaptırması  gerekmediğini,çay  ve kahve   sohbetleri  eşliğinde  kendilerini  tanımak,yaptıkları işlemler  hakkında bilgi almak  için de gelebileceklerini ve  gelenlerin  olduğunu söyledi.
Sizi  ziyaret edenleri  tanıyor musunuz dediğimde, “  tanımamız şart değil,onların bizi tanımasını istiyoruz”  diyerek,  bakım yaptıranların  yada  yaptırmayı  düşünenlerin  işyerini,  çalışanlarını  tanımak  istemelerini  ve ortamı görmek istemeleri kadar doğal bir şey olmadığını da  sözlerine  ekledi.
Anamur kendi  memleketi olduğu için,  düzenini  de Anamur’da kurmak istemiş,yani doğup büyüdüğü  topraklar kadar  sevdikleri de  Anamur’a çekmiş,bu güzel  pırıl pırıl  genç  yatırımcı  Aslı’yı.
Güzellik Merkezi’nin kurucusu Aslı Aslan ile yaptığımız keyifli röportajımızda MAYA ile güzelleşeceksiniz.
Y.ANAMUR:Sizi biraz tanıyabilir miyiz?
Aslı ASLAN: 
2012 yılında eğitim fakültesini bitirdim. Daha sonraki süreçte farklı illerde hep bu sektör içerisinde yer aldım. Bu süreç de şu anda yaptığım işle ilgili birçok referansı güçlü kurslara katıldım, başarı göstererek sertifikalar aldım.
Aslında bu işi Anamur’da yapmak istememin en önemli nedeni, burada doğup büyüdüm ailem burada yaşıyor, kendi memleketim sevdiklerimin Anamur’da olması diyebilirim.
Anamur’a dönüşümde, yani 2 yıl önce kendime ait iş yeri açma konusunda karar verip araştırmalarım doğrultusunda bu sektörde Anamur’da ihtiyaç olduğunu değerlendirdim. Nisan ayı itibariyle hizmet vermeye başladım.
Y.Anamur:Biraz önce  katıldığınız  kurslardan  ve aldığınız  sertifikalardan  söz ettiniz.Bunları paylaşırmısınız?
Aslı ASLAN: 
Sohbetimizde  sizinle  paylaştığım gibi, MEB  onaylı  güzellik uzmanlığı  kurslarına  yada  güzellik merkezlerine  giderek  deneyim kazandım.
Sertifikalarım  ise  şunlar:
MEB onaylı uzman estetisyen sertifikası
MEB onaylı seri atışlı diod lazer epilasyon sertifikası
MEB onaylı kalıcı makyaj sertifikası
MEB onaylı İpek kirpik uygulayıcı sertifikası
Cansu Durkun conture make-up akademy training kalıcı eyelıner ve dudak sertifikası
Striort çatlak izleri ile mücadele sertifikası
Duyu bütünleme ve Uzay terapistliği practitioner sertifikası
Nörodikkat dikkat, öğrenme ve düşünme becerileri sertifikası

Y.Anamur: Sizce güzellik Uzmanı  kimdir ?
Aslı ASLAN:
 Kozmetikden,Bilim ve teknoliden  doğru bir şekilde yararlanarak  cildi ve vücudu daha sağlıklı,daha güzel,daha genç  göstermek için  gerekli ekipmanları doğru ve bilinli  kullanan  kişidir.

Y.ANAMUR :Bu işi yapmaya nasıl karar verdiniz?
Aslı Aslan:
 
Çocukluğumdan bu tarafa her zaman bakımlı olmak konusunda müthiş bir ilgim ve algı yönelimim hep vardı.  Bu sebeple üniversite eğitimimden önce bir süre bayan kuaförlüğü deneyimi olmuştu ancak üniversite eğitimim nedeniyle ara vermek zorunda kalmıştım. Eğitimimi tamamladıktan sonra beni bu sektör çekti. Bazı özelliklerin doğuştan geldiğine inanırım.

Y.ANAMUR:Maya  Güzellik  Merkezinde ne tür uygulamalar yapılmakta?
Aslı ASLAN:

Temizlik ve yoğun bakım, Medikal bakım, leke bakımı, akne bakımı, nem bakımı, antiaging bakımı, kuperozlu cilt bakımı, dermapen ile cilt yenileme, kirpik lifting, kaş kontur, dudak gençleştirme, eyeliner, dipliner, profesyonel makyaj, lazer epilasyon ve çatlak tedavisi.
Y.ANAMUR:Profesyonel cilt bakımının önemini, nasıl yapıldığını ve ne kadar aralıklarla yapılması gerektiğini kısaca anlatabilir misiniz?

Aslı ASLAN:

Bu işin profesyonel yapılması çok önemli. Elbette imkanlarımız doğrultusunda evde de yapacağımız uygulamalar olabilir. Ancak her işte olduğu gibi uzmanlarca yapılmasını öneriyorum. Çünkü derimiz yaşayan bir organımız. Dış etkenler, stress, hava, yeme –içme alışkanlıkları, genetik faktörler cildimizde olumsuz etkiler bırakabilir. Bu olumsuzluklardan kurtulmak için size mutlaka profesyonel bakımları öneriyorum.
Y.ANAMUR: Güzellik merkezine gelen konuklarınıza uyguladığınız temel bakım  hakkında  neler  söylersiniz?
 Aslı ASLAN:
 İlk önce cildin analizini yapmak, bu analize göre uygun ürünleri kullanarak cildi temizlemekle işe başlıyoruz. Sonrasında yapacağımız tüm işlemler cilde daha iyi nüfuz edecek ve doğru sonuç alınmasını kolaylaştıracaktır.
Temel Bakım zamanlarını cildin durumuna bakarak karar veriyoruz.
 
Y.ANAMUR: Kullanılan kozmetik ürünlerde cilt bakımımızın sağlığını etkiliyor. Kozmetik ürün seçerken sizce nelere dikkat etmek gerekiyor? 
Aslı ASLAN:
Daha çok dermokozmetik ürünlerin tercih edilmesi elbette daha sağlıklı. Kozmetik ürünlerde ise güvenilir ve cildinize uygun ürünleri öneriyoruz. Herkesin cildi farklı bu nedenle sağlıklı bir cilt için en önemli şey temizlik ve kullanılan malzemelerin içerik kalitesi.
Y.ANAMUR: Sizce Güzellik ve bakım birbirini tamamlayan iki unsur mudur?.
Aslı ASLAN:   
Tabii ki. Bakımlı olmanın ilk koşulu kuşkusuz temizlik,beslenme ve mümkün olduğunda  stresten uzak  bir yaşam.
Y.ANAMUR:Güzellik uzmanlığını meslek olarak seçmek isteyen kişilere ileriye yönelik hangi tavsiyeleriniz var ?
Aslı ASLAN:
Estetik mutluluk veren bir biçimdir. Güzellik estetiğin ayrılmaz bir parçasıdır. Kadın ise güzelliğin bir bütünüdür. Güzellik sektörüne olan talebin hızla arttığı son zamanlarda güzellik uzmanlığını tercih etmelerinde eğitimli ve bilinçli bir şekilde yerlerini almalarını  öneririm..
Y.ANAMUR:Bayanların iş yeri açması ile ilgili ne düşünüyorsunuz, sektörün önünü nasıl görüyorsunuz?
Aslı ASLAN:
Bayan olarak ekonomiye katkıda bulunmaktan hem de gelen hemcinslerimin memnuniyetini görmekten son derece keyif almaktayım, ayrıca kullandığımız son model teknolojilerin sonuçlarını da inanılmaz, yaşlanmayı önleyemesek de, geciktirebiliyoruz.
MAYA  Güzellik  Merkezi ailesi  olarak  aldığımız  tepkiler  bizleri  son derece mutlu kılıyor.

 

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YAŞAM haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
a
aaa
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA