Mersin’de Toplum Yararına Program Başlıyor

Mersin’de Toplum Yararına Program Başlıyor

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü V. Halil Bozkurt, Mersin İl Müdürlüğüne ayrılan ödenek dâhilinde toplam 1.350 kişiye yönelik olarak Toplum Yararına Programlar (TYP) düzenleneceğini belirtti.
Bu haber 2019-09-21 12:31:57 eklenmiş

Bozkurt’un verdiği bilgiye göre işsiz vatandaşlar Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda yaklaşık 9 ay süre ile istihdam edilecekler.
Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından yürütülen, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda çevre düzenlemesi, bakım, onarım ve temizlik işlerinin yapılması konusunda 1050 kişinin, Güvenlik Görevlisi olarak 300 kişinin Çalışacağı yaklaşık 9 ay sürecek Toplum Yararına Program (TYP) başvuruları başlıyor.
Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü V. Halil BOZKURT, yaptığı yazılı açıklamada, Toplum Yararına Program'ın istihdamın korunmasına ve artırılmasına, işsizlerin mesleki niteliklerinin geliştirilmesine, işsizliğin azaltılmasına ve özel politika gerektiren grupların iş gücü piyasasına kazandırılmasına yardımcı olmak üzere düzenlenen programlardan biri olduğunu belirtti.
Programa ilişkin başvurular 23-27 Eylül tarihlerinde www.iskur.gov.tr adresinden ya da Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Tarsus, Erdemli, Silifke, Anamur hizmet merkezlerinden yapılabilecek olup PROGRAM KATILIMCILARI BAŞVURULARIN BİTMESİNE MÜTEAKİP NOTER KURASI YÖNTEMİ İLE BELİRLENECEK..

 


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA