Oğlunu aramak için, Bozyazı’dan Diyarbakır’a gitti

Oğlunu aramak için, Bozyazı’dan Diyarbakır’a gitti

pkk’nın kaçırdığı polis Oğlunu aramak için, Bozyazı’dan Diyarbakır’a gitti
Bu haber 2019-09-12 15:25:55 eklenmiş

Mersin’in Bozyazı ilçesinde yaşamını sürdüren Ünzüle(Dursun) Yabalak 2015 yılında PKK tarafından kaçırılan polis oğlunu bulabilmek için Diyabakır’a gitti.
Çocuklarının terör örgütünün elinden kurtarılması için HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan ailelerin yanına giderek 28 Temmuz 2015'te kaçırılan polis memuru Sedat Yabalak'ın
Annesi Ünzüle Yabalak çocuğundan haber alıncaya kadar eylemini sürdüreceğini söyledi.
 PKK tarafından 1995 yılında  gözleri önünde şehit edilen Astsubay  Murat Nambar’ın Boyzalı’lı eşi Yıldız Namdar da Yabalak ile birlikte Diyabakır’a giderek annelere destek verdi.
Ünzüle Yabalak, “ 5 yıldır evlat acısı bizi bitirdi, ben makine ile yaşayan bir insan oldum. Hemşiremiz sağlık açısından bakımımı yapacak yoksa gelemezdim. Bu evlat acısına bir son verelim, arkamızda olun. Evlat acısı yaşamasın analar. Mersin’in Bozyazı ilçesinden geliyorum hastayım, nefes darlığı yaşıyorum ve şekerim tansiyonum hepsi yüksek. Oksijen makinesine bağlı yaşıyorum, evlat acısı her şeye dayanıp bu yolculuğa da dayandırdı.  Çocuğum izin dönüşündeydi, bayram izni vardı, Şanlıurfa'ya yeni atanmış göreve başlayacaktı.  28 Temmuz 2015'de yolda PKK tarafından alındı, o günden bu güne acımız bitmiyor. Bizler her gün ölüyoruz. Direne bildiğim kadar, direnmeye çalışacağım. Bu nöbet bizim için çok önemli, inşallah çocuklarımızı geri alıp evlerimize döneriz” dedi.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA