CHP’nin kuruluş yıldönümü Anamur’da kutlandı

CHP’nin kuruluş yıldönümü Anamur’da kutlandı

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 96’ncı Kuruluş yıldönümü Anamur’da da kutlandı. Partinin Kuruluş yıldönümü olan 9 Eylül Pazartesi günü, Cumhuriyet meydanında gerçekleşen törende, ilçe başkanı ve gençlik kolları tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.
Bu haber 2019-09-10 10:49:25 eklenmiş

Partinin Kuruluş yıldönümü olan 9 Eylül Pazartesi günü, Cumhuriyet meydanında gerçekleşen törende, ilçe başkanı ve gençlik kolları tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.
CHP İlçe sekreteri Mustafa Uysal’ın açış konuşmasıyla başlayan tören çelenk sunumunun ardından saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması  ve  Anamur  İlçe Başkanı  Turabi  Yeşilçayır’ın konuşmasıyla  devam etti.
Yeşilçayır törende  yaptığı  konuşmada,”Cumhuriyet  Halk Partisi olarak ATATÜRK  ilkelerinden asla  ödün vermeden,refahın  arttırılması için,demokratik,laik,sosyal  bir hukuk devleti olmak için tüm  gücümüzle yılmadan,yavaşlamadan  mücadele  etmeye  devam edeceğiz.
Herkes şunu iyi bilmelidir ki, halkın  ve ATATÜRK’ün  partisi  olarak, Türkiye  Cumhuriyeti’ni ve demokrasiyi  kuran  parti olarak,  Türkiye’nin aydınlık  geleceğini hedefleyen parti olarak yani  Cumhuriyet  Halk Partisi olarak halkımızı  kucaklamaya,onlara  hizmet etmeye  devam  edeceğiz.”  Dedi.
Törene, İlçe başkanı Turabi Yeşilçayır ve yönetim kurulu üyeleri, Belediye Meclis üyeleri, Gençlik kolları başkanı Mehmet Kaya, Çarıklar e.Belediye  Başkanı İlker Özen, CHP Anamur Belediye Başkan Adayı Durmuş Deniz ve partililer katıldı.

Gelenek  sürdürüldü
Sabah  Cumhuriyet  meydanındaki   törenin ardından, her yıl olduğu gibi  akşam  da parti  binasında  partililerin katılımıyla,  CHP’nin  96’ncı yılı  kutlandı.
İlçe örgütü ve gençlik kolları tarafından hazırlanan kutlama programında partili gençler konuşmalar yaptılar, şiirler okudular. Partinin kuruluşundan bugüne kadar Genel Başkanlık yapan isimlerle ilgili slayt gösterimi yapıldı.
İlçe  başkanı  Turabi  Yeşilçayır, birlik beraberlik mesajı verdiği konuşmasında,”Türkiye  Cumhuriyeti’nde  96 yılı  geride bırakan  ikinci parti yoktur. Bu geçen zamanda nasıl ki  dimdik ilkelerinden  ödün vermeden, sarsılmadan  ayakta kaldı,bunu  iyi anlamak ve anlatmak  hepimizin  görevi.
Türkiye  Cumhuriyeti’nin aydınlık geleceğini  hedefleyen Cumhuriyet  Halk Partisi olarak   her koşulda halkla iç içe  olmaya   devam edecektir. “  şeklinde  konuştu.
Daha sonra  katılımcılara   çeşitli  ikramlarda  bulunuldu.
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA