Anamur Ticaret Odası, önemli Çalıştaya imza attı.

Anamur Ticaret Odası, önemli Çalıştaya imza attı.

Anamur Sanayi ve Ticaret Odası’nın ilk kez düzenlediği “Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Müşterek Meslek Komiteleri Çalıştayı”nda Anamur’un sorunları ve çözüm önerileri masaya yatırıldı.
Bu haber 2019-09-09 14:30:51 eklenmiş

Anamur Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen kahvaltılı toplantıya, Anamur Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu veda ziyaretleri nedeniyle kısa süreli katıldı.
Anamur Ticaret ve Sanayi Odasının daveti üzerine, çalıştay için gelen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Bozyazı Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, Anamur Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çetin, Siyasi Partilerin Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri, AKParti İlçe Başkanı M.Feyzullah Yılmaz, CHP İlçe Başkanı Turabi Yeşilçayır, MHP İlçe Başkanı  Adnan Gübbük, Anamur ve Bozyazı’nın iş insanları  katıldı.
Seçer, Anamur Belediyesi Kültür Müdürlüğü Folklor ekibinin gösterisi ve çiçeklerle karşılandı.
Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun Torunoğlu, içerisinde Tarım, Turizm ve Ticaretin bölgede geliştirilmesi için tespit edilen 14 maddelik raporu katılımcılarla paylaştı.
Öncelikle binlik ve 5 binlik imar düzenlemesinin tespitinin yapılarak tercihli turizm alanlarının arttırılması gerektiğine dikkat çeken, Anamur ve Bozyazı şehir girişlerinin, görsel olarak düzenlenerek, turizm beklentisi olan her iki ilçeye yakışır hale getirilmesini talep eden ve 14 maddelik raporu  tek tek okuyan  Torunoğlu, Konuşmasında performansı yüksek ve yetenekli işçilerin işten çıkarılmamalarını  büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’den talep  etti.
Torunoğlu, Anamur iskelesinin açılmasından önce şehir bağlantı yollarının bitirilmesi gerektiğinin altını çizdi. Anamur Otogarının bir an önce açılmasını, Halkalı yaylasında 4 kilometrelik bölüm ile Bozyazı Kozağacı bölgesindeki 4 kilometrelik stabilize yolun asfaltlanmasını istedi. Anamur Organize Sanayi Bölgesi sürecinin takip edilmesi ve halin bir an önce yapılmasının önemine vurgu  yaptı.

Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Torunoğlu, Anamur ve Bozyazı’nın kanayan yarası haline gelen içme suyu projesinin asbestli borularının acilen yenilenmesi gerektiğini söyledi.
Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne defalarca talepte bulunduklarını, henüz değiştirilmediğini kaydeden Bozyazı Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya, bölgedeki kanser vakalarının büyüklüğüne dikkat çekti.
Çetinkaya, Sağlık Bakanlığı verilerine göre Anamur ve Bozyazı da ki kanser vakalarının Türkiye’nin ilk sırasında yer aldığını belirterek, acil çözüm bekleyen sorununun insan sağlığına zarar veren asbesli boruların değiştirilmesi olduğunu söyledi.
 Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç ise özellikle işçi çıkarmalarında siyasi davranılmaması gerektiğini belirterek,çıkarılan işçilerin tümünün MHP’li  olmasının  tesadüf  olmadığını söyledi.
Kılınç, bu konuda Mersin büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in samimiyetinden şüpheleri olduğunu ifade etti.
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan bölgenin kalkınması ve vatandaşa hizmet noktasında siyasi davranılmaması gerektiğinin altını çizdi.
Ben Vicdanlı Bir Adamım
Konuşmaları dinleyerek tek tek not alan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ın samimiyet daveti üzerine kendisinin her konuda samimi olduğunu ve gerçekten çalışarak alın teri ile ekmeğini kazanmaya çalışan hiç kimseye dokunmadığını ifade etti. Belediyeyi 3 katrilyon borçla devraldığını ancak şu ana kadar kendisine borçlanma yetkisinin verilmediğini söyleyerek meclis üyelerinden yetki istedi. Çalıştay, katılımcıların soru ve önerilerinin ardından sona erdi.

 


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA