CHP 96 YAŞINDA..

CHP 96 YAŞINDA..

Cumhuriyet Halk Partisi 9 Eylül Pazartesi günü 96 yaşına girecek.
Bu haber 2019-09-07 16:29:52 eklenmiş

CHP’nin Kuruluş yıldönümü nedeniyle tüm il ve ilçe örgütlerinde etkinlikler düzenlenecek.
CHP Anamur İlçe Örgütü tarafından da, partinin kuruluş yıldönümü olan 9 Eylül Pazartesi günü, parti binasında etkinlik gerçekleşecek.
CHP İlçe Başkanı Turabi Yeşilçayır,  9 Eylül Pazartesi günü  saat  19.30’da  parti  binasında  gerçekleşecek olan etkinliğe, tüm parti  üyelerini  davet etti.
CHP İlçe  Başkanı  Yeşilçayır CHP’nin 96.kuruluş yıldönümü  nedeniyle  mesaj yayınladı.
Yeşilçayır mesajında;”Cumhuriyet Halk Partisi, tarihimizin en köklü dönüşümü olan egemenliğin kaynağını ulusta bulan cumhuriyetin kurucusudur. Aydınlanmayı başlatan, devrimlerin öncüsü, Atatürk’ün en büyük eserinden biri olma özelliğine sahip partimiz, kuruluşun ve ulusal kurtuluşun partisi olarak cumhuriyetin ve devletin ebedi bekçisidir.
Ülkemizin en köklü partisi olma özelliğine sahip partimizin kuruluş felsefesi tam bağımsızlık, halk iradesi, yurttaş özgürlüğüne ve modernleşmeye dayalı çağdaş bir toplum olma üzerine kuruludur. Patimiz güçlü tarihsel birikimi ve kuruluş misyonuyla her zaman ulusun ve devletin çıkarlarını gözetmeyi vazife bilmiştir.
Bugün Atatürk ilke ve inkılaplarını müfredattan çıkaranlar, paralardan Atatürk’ün resmini silmeye çalışanlar, her fırsatta partimizi hedef göstererek, cumhuriyetten ve cumhuriyet kazanımlarından rahatsız olanlar amaçlarına asla ulaşamayacaktır. Türkiye Cumhuriyeti devleti laik, demokratik, çağdaş ve adaletli bir hukuk devleti olarak ilelebet yaşayacaktır.Bu düşüncelerle partimizin kuruluşunun 94. Yıldönümünde başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İsmet İnönü’yü, Bülent Ecevit’i ve diğer önceki genel başkanlarımızı saygı ile anıyor; partimize emek veren tüm il ve ilçe başkanlarımız ile tüm partililerimize saygılarımı sunuyorum.
İktidara giden yolda öncelikle Ulu Önderim ve Genel Başkanım Mustafa Kemal Atatürk, arkadaşları ve kaybettiğimiz partililerimizi saygıyla anıyor, tüm örgütümüze tebriklerimi sunuyor, Cumhuriyet Halk Partisi’nin  96. Kuruluş kutluyorum” dedi.


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA