Anamur Sanayi Sitesi Yeşilleniyor

Anamur Sanayi Sitesi Yeşilleniyor

Anamur Sanayi Sitesindeki görsel kirliliğin yerini,hem sanayi esnafının hemde mahalle sakinlerinin dinleneceği park alacak.
Bu haber 2019-09-06 14:04:22 eklenmiş

Anamur  Belediyesi tarafından  yapılan yazılı açıklama, vatandaşların  güvenlik içinde zamanlarını  geçirecekleri  parkların sayılarının  artacağı belirtildi.
Anamur Belediyesi tarafından açıklama;
“Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç seçim vaatlerinden olan “Park ve Piknik Alanlarını arttıracağız.” sözünü yerine getirmeye devam ediyor.
Göreve gelişinden kısa bir süre sonra Pullu Tabiat Parkı’nı Milli Parklar Genel Müdürlüğünden devraldı, yeni parklar açtı. Sultan Suyu’nun kenarında moloz dökülen yeri ağaçlandırarak kötü görüntüye son verdi. Şehrin muhtelif yerlerindeki boş alanları ağaçlandırdı.
Anamur Sanayi Sitesi’nin girişinde yer alan hurda ve sanayi atığının atıldığı alan park olarak düzenlendi.
Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ın talimatlarıyla Belediye Başkan Yardımcısı Türkan Kasapoğlu ve Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğünün personellerin gayretleriyle Sanayi esnafının soluklanacağı park, belediyenin imkânlarıyla yapıldı.
Vatandaşlar,”Burası yıllardır hurdalık ve sanayi atıklarının toplandığı yer olarak kullanıldı. Buranın çok kötü bir görüntüsü vardı. Sanayi Sitesinin girişinde olması da sanayi sitemiz için kötü bir imajdı. Sanayi sitesinin estetiğini bozuyordu. Yıllardır buranın güzelleştirilmesi için Belediye Başkanlarına söylüyorduk. Belediye Başkanımız Hidayet Kılınç’a ve ekibine teşekkür ediyoruz.”dediler.

 

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YEREL haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA