Yeşilçayır:Yeni Eğim Yılında başarı seviyesinin artması arzusundayız

Yeşilçayır:Yeni Eğim Yılında başarı seviyesinin artması arzusundayız

CHP Anamur İlçe Başkanı Turabi Yeşilçayır,2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı dolayısıyla mesaj yayınladı.
Bu haber 2019-09-06 13:47:55 eklenmiş

CHP İlçe Başkanı Yeşilçayır yayımladığı mesaj şöyle: “Temelini Atatürk devrimlerinden alan, hedefi çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmak ve hakiki yolun bilim olduğu gerçeğini özümsemiş bir eğitim politikasıyla, eğitimde yaşanan sorunların üstesinden gelmek mümkün olacaktır. Ne yazık ki eğitim politikasındaki yanlışlar yurt genelinde ve Anamur’umuzda da sıkıntı yaratmaktadır.
Milli eğitim gibi önemli bir kurumda yap-boz tahtasına dönen eğitim sisteminin, bir an önce değerini bulması kaçınılmaz hale gelmiştir.
“ Ulu Önder Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, Eylül 1924’te Samsun’da öğretmenlere hitaben, yaptığı konuşmada “Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum halinde yaşatır veya bir milleti kölelik ve sefalete terk eder” şeklindeki sözlerinin önemini bu gün bir kez daha anlıyoruz.
Bilimsel ve laik, fırsat eşitliğini içeren, öğretmenleri yücelten, eğitimde başarı seviyesinin her geçen gün arttığı eğitim yılı olması dileğiyle; 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının hayırlı olmasını diliyor, başta Baş Öğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere ebediyete intikal eden tüm eğitimcilerimizi saygıyla anıyor,   tüm öğrenci ve öğretmenlerimize yeni eğitim öğretim yılında başarılar diliyorum.” Dedi.


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA