Anamur Belediyesi mahallelerde büz çalışmalarına hız verdi

Anamur Belediyesi mahallelerde büz çalışmalarına hız verdi

Anamur Belediyesi, yol yapım çalışmaları kapsamında yayla yollarında altyapı çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında Boğuntu (köyü)merkez aşağı boğuntu sazak pamucak yerleşim bölgelerinde kışın geçişin mümkün olmadığı dere ve yollarda büz baks ve şarampol temizlikleri devam ediyor.
Bu haber 2019-08-28 22:29:46 eklenmiş

Anamur Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü köy yollarında kışa hazırlık çalışmaları kapsamında dere geçişlerinde altyapı çalışmalarını sürdürüyor. Aşağı Boğuntu Mahallesi’nin kullandığı aşağı Boğuntu  Deresi'nde büz döşeme çalışması başlatıldı. Hafta sonu başlatılan çalışmaları Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç Boğuntu Mahalle Muhtarı Mehmet Oktar ile yerinde incelediler.
Çalışmaların yayla yollarında özellikle bağlantı yolları ve risk taşıyan dere geçişlerinde devam ettiğini belirten Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, ”İlkbahar ve vatandaşlarımızın yayla dönüşlerinde söz konusu dere geçişlerinde ulaşım sağlayamıyorlar. Bu yaptığımız hizmetle Aşağı Boğuntu ve Çatak Mahallesinde 26 hane kışın evine rahatça geçebilecek. Amacımız yayla yollarının sağlıklı olması. Bu yönde Boğuntu köyü merkez aşağı boğuntu sazak pamucak yerleşim bölgelerinde kışın geçişin mümkün olmadığı dere ve yollarda büz baks ve şarampol temizlikleri yapıyoruz. Diğer mahallerde de sürdüreceğiz” dedi.

 

 

 


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA