HAYDİ ANAMUR...BİR HAYATA SİZ DOKUNUN..

HAYDİ ANAMUR...BİR HAYATA SİZ DOKUNUN..

İSKELE MAYDANINA KIZILAY ARACINA KOŞ...
Bu haber 2019-07-24 15:48:46 eklenmiş

Anamurlu hemşehrimiz ve Alanya’nın tanınmış turizmcilerinden Serdar Köseoğlu’nun kızı, Alanya Hamdullah Emin Paşa (AHEP) Üniversitesi Öğretim Görevlisi Şebnem Köseoğlu, ihtiyacı olan ilik nakli için Anamurlulardan destek bekliyor
2018 Yılının Eylül ayında AML Lösemi tanısı konan Köseoğlu, geçtiğimiz Şubat ayında kanseri yenerek Alanya’ya dönmüştü. Temmuz ayı itibariyle hastalık yeniden kapısını çaldı. Şebnem Köseoğlu artık ilik bekliyor. Y.ANAMUR GAZETESİNDEN ÇAĞRI
“Bir hayatı kurtarmak ve bir insana ikinci bir yaşam şansı vermek sizin elinizde olabilir. Siz de bir insanın ‘Süper kahramanı’ olmak istemez misiniz? Hadi Anamur  bu kez aramızdan biri için İskele meydanı önünde bulunan Kızılay Kan Alma Birimi’ne gidelim ve bizden birine yani Anamur’un  evladı Şebnem Köseoğlu’na umut olalım”
Bugün itibariyle başlayan  bağış kampanyasına herkesi davet ediyoruz.
Alanya’da uzun süren kaampanyayı yöneten Alanya’da Sosyal medya hesabı Twitter üzerinden bir çağrı yapan Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Kurucu Genel Başkanı, Dim Medya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Dim“Lösemi ile savaşan Sevgili Şebnem Köseoğlu için uygun ilik sizde olabilir. Anamur iskele meydanında  Kızılay Kan çadırına gidelim ve  evladımız Şebnem Köseoğlu’na umut olalım.  4 gün sürecek olan bağış kampanyasına herkesi davet ediyoruz” dedi. 

ŞEBNEM’DEN ÇAĞRI MEKTUBU

Şebnem Köseoğlu da Anamur halkına selamlarıyla birlikte bir mektup gönderdi. Mektubunda ‘Kan ver’ çağrısı yapan Köseoğlu şu ifadeleri kullandı: “Her zaman olduğu gibi sadece sosyal sorumluluk için yazmıyorum bunları. Belki de benim size ihtiyacım olacak bu defa. Belki iyiliklerinizi iliklerime kadar hissetmem gerekecek. Söylemiştim ilik nakli sürecine girdik bu kadar çabuk nüks edince. Kan verirken nüks bile aklımızda değilken, 10 dakika içinde hayatım değişti ve ilik nakli dediler. Biraz hazırlıksız yakalandım tabii ki de. Ama neyse ki çok bir etkisi olmadı ruh halimde, kafalar hala çok güzel.
Unutma! Kanser ve birçok hastalık sadece bir tanıdığının başına gelmez! Komşunun teyzesi, annenin arkadaşının kuzeni, iş arkadaşının karısı, yakın arkadaşının ailesi, üniversitedeki hocan(!), Ayşe Teyze'nin geliniyle sınırlı değil bu hastalık. Öyle zannedersin. Yarın senin başına gelmeyeceğinin asla garantisi yok!
Ben de gönüllü projelerde koştururken benim başıma geleceğini hiç düşünmezdim ama geldi. Hem de ikinci kez geldi. Kansere yakalanan birilerinin arkadaşı, komşusu, hocası, iş arkadaşı, kuzeni, akrabası benim işte!
Süper kahraman olmanın aşırı kolay olduğu kök hücre/ilik naklinde, aslında Sağlık Bakanlığı, hastaneler, doktorlar ve gönüllü dernekler çok ciddi emek harcıyorlar. E benim neyim eksik, ben de anlatayım. Etrafta bebeği, çocuğu, genci, yaşlısı kendine uygun genetik ikizini bekliyor. Bazen aylarca, bazen yıllarca... Ben de başıma ne gelecek merak içerisindeyim.
Uzun zamandır diyorum. İyilik kanımızda diye. Kan verin, can verin diye bas bas bağırdığım günler oldu hatta. Dedim ki birilerine verilecek en güzel hediye hayat. 
Bazı gidenlerin asla geri gelemediği bir dünyada, tek yapacağınız sadece  İskele meydanında bulunan Kızılay aracına  gitmek. Böylece çaresiz gitmek zorunda olanlara çare olursunuz. Korktuğunuz, merak ettiğiniz ne varsa @maskelisebnem hesabından bana yazabilirsiniz. Söz her detayı anlatacağım.
Evet, kök hücre bağışçısı oldun. Harikasın! Bekleme sürecindesin. 'Keşke beni de çağırsalar da, birine hayat versem' diye heyecanla bekliyorsun!

Ama yetmez ki!

Kök hücre bağışçısı olmayı birilerine anlat hadi:

• Nasıl hayat kurtaracağını söyle onlara!

• Süper kahraman olmanın, hem de bu kadar kolay olmanın çok havalı olduğunu anlat!

• Bir savaşçıya destek olmanın güzelliğinden bahset!

• Yaşamın kıyısındaki birini, o büyük denizlere nasıl göndereceğini anlat!

• ‘Kimseler en sevdiğini kaybetmesin’ de!

• ‘Bizler bağışçı olmazsak, kayıplarımızın sonu yok, dur diyemeyiz’ de!

• Söyle, ‘Bir ara giderim’, demesinler. Kimse hastane odasında, kanser senden rica ediyorum falanca bir ara gidecekmiş gibi bir şey rica edemiyor.

• Mızmızlanırsa, ‘Hayat kurtarmanın bahanesi, ertelemesi olur mu hiç?’ diye sor mutlaka.

• Bir iyilik değil, insanlık görevi yaptığını söylemeyi unutma!

• Can vermek işte, ‘Bu kadar kolay’ de!

24-25-26 Temmuz 2019 tarihlerinde Anamur’da İskele meydanında  Kızılay Çadırı var! Kök hücre ve kan bağışı da var! Anamurlular oraya ugrayın ve hayat kurtarın hadi..

Herkesin ömrü uzasın diye kök hücre bağışçısı olun! Senin sayende hayatlar devam edebilir! Sadece sen birilerinin hayatını kurtarabilirsin. Hücrelerinle bir yaşam filizi olabilirsin! Bir hayatı kaldığı yerden devam ettirmek hücrelerinin elinde!

Hadi bir el atın dostlar şu 4 günde Anamur’da rekor kıralım! Bolca kan verelim, gönüllü olalım! Can verelim!”

‘UMUT OLMAK İÇİN KAN VERİN’


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA