CHP İlçe Başkanı Yeşilçayır “ o kara geceyi yaşatanları lanetliyorum”

CHP İlçe Başkanı Yeşilçayır “ o kara geceyi yaşatanları lanetliyorum”

CHP Anamur İlçe Başkanı Turabi Yeşilçayır, 15 Temmuz Darbe Girişiminin 3.yılında yaptığı yazılı açıklamada “ Hain Darbe Girişimi Türkiye Cumhuriyeti’nin anayasal düzenine ve demokrasimize yapılmış hain bir saldırıdır ”dedi.
Bu haber 2019-07-12 13:17:47 eklenmiş ve 185 kez görüntülenmiştir.

CHP İlçe Başkanı Yeşilçayır, yaptığı açıklamada bugüne kadar gerçekleşen tüm darbelerin demokratik, laik hukuk devletini ortadan kaldırmaya yönelik olduğuna vurgu yaparak;
“Yeni darbelerin, devlet içinde yeni yapılanmaların oluşması istenmiyorsa, yapılması gereken şey meclise, anayasal düzene, Atatürk ilkelerine sahip çıkmaktır. FETÖ terör örgütünden kurtulmak adına, devletin içinde yeni yapılanmalara zemin hazırlanmaması en büyük temennimiz.
Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve arkadaşlarının kurduğu cumhuriyeti yıkmaya, Demokrasiyi ortadan kaldırmaya yönelik bu hain saldırının da karşısındayız ve net bir dille bir kez daha lanetliyorum.
Tüm bu tespitler ve gerçekler ışığında, bir kez daha 15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybeden 249 şehidimize Allah'tan rahmet diliyor, yaralanarak gazi olan yurttaşlarımıza şükranlarımızı ve minnetlerimi sunuyorum.
O kara geceyi yaşatan darbecilerin, onların arkasında bulunan tüm karanlık güçlerin ve asıl suçluların ortaya çıkarılması ve en ağır şekilde lanetliyor, ülkemizin bir kez daha böylesine bir kara geceyi yaşamamasını diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum”  diye açıklamalarda bulundu.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop