Şen’den, kayıt dışı açıklaması

Şen’den, kayıt dışı açıklaması

Anamur -Bozyazı Turizm derneği Başkanı Fatih Şen Turizm sezonunun başlamasıyla birlikte güvenlik zaafiyeti yaratan kayıtdışı (kaçak) günübirlik ev kiraya verenleri uyardı.
Bu haber 2019-06-08 13:03:03 eklenmiş

Şen, yaptığı yazılı açıklamada,”678 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında, günübirlik ev kiralayanlara da kimlik bildirimi zorunluluğu bulunmaktadır.
Günlük kiralık ev işletmeciliği yapan firma sahibinin öncelikle bağlı bulunduğu belediyeye beyanda bulunması ve müsaade alması gerekiyor. Bu izin önce işletme sahibinin esnaf odasına kayıt olması, vergi açılışı yaptırması ve günlük kiralık ev hizmeti sunduğu dairelerin iskanlı bir binada olması gerekiyor. Ayrıca ticari bir işletme gibi işlem görecek olan bu dairenin bulunduğu binadaki tüm kat maliklerinin oy birliği ile sizin orada bir işletme açmanıza izin vermiş olması gerekiyor. Bu kuralları yerine getirmeyen kaçak yapanlar a ise büyük yükümlülükler getiriliyor. Kanuni yükümlülüklerini yerine getirmeyenlere ise 5.000 TL ile -15.000 liraya varan cezalar verilmektedir.” Dedi.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YAŞAM haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA