Olimpiyatlarda Anamur SINAV okulları rüzgarı

Olimpiyatlarda Anamur SINAV okulları rüzgarı

Anamur Sınav Okullarında eğitim gören Op.Dr. Deniz Yücel’in oğlu Talha Yücel “Association Kangourou Sans Frontieres” derneği bünyesinde yürütülen Kanguru Matematik sınavlarındaki başarısı ile okulunun gurur kaynağı oldu.
Bu haber 2019-05-23 11:33:00 eklenmiş

Anamur Sınav Okulları Müdürü Muhammet Gümüş, Kanguru Matematik Sınavları 1991’den bu yana tüm dünyada 80’den fazla ülkede yapıldığını  kaydederek,”Uluslararası Matematik Olimpiyatlarına (IMO) katılan matematikçilerin, her öğrenciye hitap edecek ve öğrencilere matematiği sevdirecek bir sınav geliştirme düşüncelesi ile ortaya çıkmıştır. Sınava katılan öğrenci sayısı bul yıl 6 milyonun üzerindedir.
Avrupa-Fransa merkezli kăr amacı gütmeyen “Association Kangourou Sans Frontieres” derneği bünyesinde yürütülen Kanguru Matematik sınavları, katılımcı ülkelerde üniversiteler, bakanlıklar ya da matematik toplulukları vasıtasıyla uygulanıyor. Derneğin başkanlığını IMO’da da genel sekreter olan Prof. Gregor Dolinar yürütüyor. Derneğin kurucu başkanı ERDÖS ödülü sahibi Prof. André Deledicq’tir.
Türkiye’de 2015 yılından itibaren uygulanmaya başlayan Kanguru sınavlarına katılım kısa sürede 50 bini geçti. Türkiye’nin her köşesinden okulların ve öğrencilerin katıldığı sınavları, Türkiye’de, Kanguru Matematik Türkiye üyesi öğretmen ve akademisyenler organize ediyor.
Kanguru Matematik Danışma Kurulu üyesi öğretmenler ve akademisyenler, sınavların Türkçeleştirilmesi, okullara ulaştırılması, tanıtılması, sempozyum ve etkinlikler düzenlenmesi gibi birçok alandaki çalışmaları gönüllü olarak yürütmektedirler.
Anamur Sınav Okulları 4-A sınıf öğretmeni Eda Sugözü’nün öğrencisi olan Talha Yücel sınavda %10’luk dilime girerek çok güzel bir başarıya imza attı. Okulumuz olarak bizleri onurlandırmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Öğrencimize başarı dolu yıllar dileriz.”  Dedi.

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer EĞİTİM haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA