ANAMUR DÜNYA’YA AÇILIYOR

ANAMUR DÜNYA’YA AÇILIYOR

DOĞU AKDENİZ TURİZM SEMPOZYUMU ANAMUR’DA YAPILDI
Bu haber 2019-04-20 12:35:28 eklenmiş ve 248 kez görüntülenmiştir.

Mersin Üniversitesi Anamur Meslek Yüksekokulu´nun düzenlediği Ulusal ve Uluslar arası Doğu Akdeniz Turizm Sempozyumunun 8. si Anamurda yapıldı.
15-22 Nisan Turizm Haftası münasebeti ile Anamur Belediyesi Kültür Merkezinde yapılan sempozyuma, Anamur Kaymakamı Mehmet Kurduğlu, Aydıncık Kaymakamı Mehmet Erhan Türker,Anamur  Belediyesi  Başkan Vekili Nilgün Ayhan, Anamur Belediye Başkan Yardımcısı Türkan Kasapoğlu, Anamur Turizm Derneği Başkanı Fatih Şen ile birlikte üniversite öğrencileri  ev sahipliği yaptılar.
Amerika Birleşik Devletleri Florida Eyaleti Üniversity Of South´tan Cihan Çobanoğlu, Profesör Doktor Muharrem Tuna(Tuna Hacıbayram Üniversitesi), Profesör Doktor Kemal Bildir ve Beykent Üniversitesi Öğretim Görevlisi Esat Özata seminere konuşmacı olarak destek verdiler.
Mersin Üniversitesi Anamur Meslek Yüksekokulu Müdürü Doçent Doktor Burçin Cevdet Çetisöz  açış Konuşmasında turizmin bölgemiz ve ülkemiz için istihdam alanı geniş vazgeçilmez bir sektör olduğuna dikkat çekti. Çetinsöz, ülkemizi 2018 yılında 40 milyon turistin ziyaret ettiğini ve bu ziyaretten yaklaşık 300 milyar dolarlık bir gelir elde edildiğini söyledi.
Anamur Belediye Başkan Yardımcısı Türkan Kasapoğlu, akademisyenlerin bu tür sempozyumlarla gerek yatırımcılara gerekse yerel yöneticilere ve halka doğru bilgiler aktaracağına inandığını kaydetti.
 Kaymakam Mehmet Kurdoğlu da konuşmasında bölge turizminin artık deniz güneş ve kum üçgeninden kurtarılmasının önemine deyindi.
 Kurdoğlu; “Anamur bu noktada oldukça şanslı bir kent, Antik kentleriyle, mağaraları ile tarihi ören kalıntıları ile ve mamure kalesiyle, onun ötesinde yaşayan Yörük kültürü ile kırsal turizmin cenneti olabilecek bir ilçedir.” Dedi. Turizmin yiyecek içecek ulaşım ve barınma başta olmak üzere 40´tan fazla sektöre şemsiye konumunda olduğunu kaydetti. Sempozyuma destek verenlere plaket verildi.
Sempozyuma yurtdışından gelen Amerika Güney Florida Üniversitesinden Prof. Dr. Cihan Çobanoğlu, Tunus Sfax Üniversitesinden,  Dr. Amina OMRANE Polonya Lodz Üniversitesinden Dr. Tomasz NAPIERAŁA ve eşi Dr. Katarzyna LEŚNIEWSKA-NAPIERAŁA University of Lodz , İspanya  Complutense Madrid Üniversitesinden Prof. Dr.  Francisca BLASCO İspanya European Madrid Üniversitesinden Laura JUÁREZ ve  İran'dan Dr. Salar KUHZADY ve Boshra MOHAJER Anamur Turizimin kalkınması doğrultusunda gerekli çalışmaları yaparak Anamur’un tanıtımına büyük kakı sağlayacaklarını belirtiler.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop