Güzelyurt Ortaokulu Projeleriyle Fark Yaratıyor

Güzelyurt Ortaokulu Projeleriyle Fark Yaratıyor

Sosyal Sorumluluk Projeleriyle Toplumda Fark Yaratıyor
Bu haber 2019-04-19 15:32:15 eklenmiş ve 212 kez görüntülenmiştir.

Anamur Güzelyurt Ortaokulu idareci ve öğretmenleri, dünyanın sürdürülebilirliği için herkesin sorumluluk alması gerektiğine inanıyor ve öğrencileri bu bilinçle yetiştiriyor.
Gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projeleriyle dikkat çeken Anamur Güzelyurt Ortaokulu müdürü Handan Atik, öğretmen ve öğrenciler, Antalya Kepez Belediyesi Şefkat ve Huzurevinde kalan  yaşlıları  ziyaret ettiler.
Okul Müdiresi Handan Atik;”  Toplumda fark yaratmayı amaçlayan projelerimizi öğrencilerimiz yönetiyorlar. Okulumuzun açıldığı günden itibaren ve bundan sonraki süreçte her yıl düzenli olarak devam ettireceğimiz sosyal sorumluluk projelerimizin yanı sıra öğrencilerimiz her yıl farklı projelere de imza atacaklar.
sosyal Sorumluluk Projeleri kapsamında yapmış olduğumuz ,”Yaşlılara Vefa, Yaşlılarımıza Farkındalık ve Nesillerle Elele Projesi “kapsamında 13 Nisan’da
Antalya Kepez Belediyesi Şefkat ve Huzurevi ziyaretinde bulunduk. Bu ziyarette çok duygusal anlar yaşandı.Anamur Güzelyurt Ortaokulunu Huzurevi müdürü Sedat Çöm ve çalışma arkadaşları karşıladı. Huzurevi Müdürü yaptığı konuşmada bu ziyaretten kendisi, çalışma arkadaşları ve burada kalan huzurevi sakinlerinin çok memnun olduklarını, burayı şehir içinden ziyarete gelenlerin olduğunu ,fakat Antalya dışından ilk kez böyle bir ziyaret olduğundan dolayı daha çok memnun olduklarını belirtti.Onlara Anamur’un muzunu,çileğini ikram ettik,ayrıca öğrencilerimiz kendilerine küçük hediyeler de verdiler.Huzurevi sakinlerinin mutluluğu görülmeye değerdi. Kendilerini tek tek tanıttılar. Öğrencilerimizde kendilerine küçük bir konser ve komedi tarzında drama gösterisi sundular. Huzurevi sakinlerinden de bazıları şarkı söyleyerek bizleri çok mutlu ettiler. Öğrenciler ve öğretmenler onlarla birebir sohbet etme imkanı buldular ve bu durumdan  çok mutlu oldular. Huzurevi sakinleri bizim geri dönüşümüze çok üzülüp bizleri unutmayın tekrar görüşmek istiyoruz dediler.”  Diye konuştu.
Sosyal projenin gerçekleşmesinde öğretmen ve öğrencilere desteğini esirgemeyen Okul müdiresi Handan Atik ziyaret sonrasında yaptığı açıklamada “Yaşlılarımız birlik ve beraberliğimizi simgeleyen en kutsal değerlerimizin başında gelmektedir. Hepimizin ortak paydası insan olmaktır ve bir gün hepimiz yaşlanacağız.
Yaşlılarımızla onların deneyim ve birikimlerini paylaşmalı, onların yaşama etkin bir biçimde katılmalarına imkân sağlamalı, toplum için ne kadar değerli olduklarını anlamalarını ve yaşama sevinçlerini kaybetmemelerini sağlamalıyız. Bu, toplumumuzun saygın bireyleri olan yaşlılarımıza karşı ortak sorumluluğumuzdur.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm büyüklerimizin yaşama sevinçlerinin artarak huzurlu ve sağlıklı bir şekilde devam etmesini diliyorum. Unutmayın ki bir gün herkes yaşlanacaktır. Öğrencilerimiz açısından bu ziyaretin amacı ise yaşlı insanlarımızın belirli bir günde değil her zaman hatırlanması ve bu insanlarımıza her zaman yardım edilmesi gerektiğinin bilincini oluşturmaktı. Öğrencilerimiz, saygı, vefa, yardımseverlik duygularını geliştirerek mutlu, gururlu ve vefalı bir birey olmanın onurunu bu anlamlı ziyaret esnasında yaşamış oldular” dedi. Huzurevindeki yaşlılarımızı da Anamur’a davet ettik.Onları da Anamur’da misafir etmekten Anamur Güzelyurt Ortaokulu olarak onur duyacağız.”  Dedi.
Anamur Güzelyurt Ortaokulunun gerçekleştirdiği ve planladığı projeler şunlar:
Okula Kütüphane Projesi,Anamur’dan tümKöy Okullarına Yardım Projesi,Her Okul Bir Tekerlekli Sandalye Kampanyası,Kansersiz Yaşam Forumu ,Yaşlılara Vefa ,Yaşlılarımıza Farkındalık ve Nesillerle Elele Projesi (13 Nisan Antalya Kepez Belediyesi Şefkat ve Huzurevi ziyareti, "Bu Kış Beni Sen Giydir Köy Okulları Yardım Projesi,Bir Kap Mutluluk Projesi ile Sahipsiz Hayvanlara Mama Yardımı,"Kütüphanesiz Okul Kalmasın Projesiyle Devlet Okullarına Kitap Desteği,"Çocuklar Gülsün Diye" Projesiyle Okul Öncesi Eğitime Destek,"Yarım Kalan Hayatlar"projesi (Boğuntu Köyünde evi yanan ailemize yardım yapıldı
İşitme Engelliler için "Sessizliğime Kulak Ver" Projesi,“Bir Can Bir Fidan “projesi
(Millieğitim Bakanlığı Hami okul projesi kapsamında Hami okulumuz Özel Anamur Uğur Ortaokulu ile Orman haftası dolayısıyla Fidan Dikimi yapıldı ),Bir Dilek de Sen Gerçekleştir" Yardım Projesi(Anamur Belediyesi Hanımeli İhtiyaç Bankasına yardım yapılacak),LÖSEV'e Umut Olalım Sosyal Sorumluluk Projesi,Dünya Çevre Günü'nde Güvenilir Gıda EĞİTİMİ,Hayvan Haklarına Dikkat Çekmek Hayvan Barınakları ziyareti,Yeryüzünün Bilinen İlk Tapınağı "Göbeklitepe”yi Koruma Projesi,Türkiye Kızılay Derneği işbirliğiyle "Küçük Eller Büyük İşler" Projesi,"Onların Mutlu Olmaya İhtiyacı Var","POPSAV Şarkı Günleri" Engelliler yararına,"Çocuklar için Çıktık Yola" Türk Kalp Vakfı yararına çocuklarda kalp taraması(Köy okullarına),"Bir Dilek Tut, Bir Dilek Gerçekleştir" Yardım Kampanyası,"Her Okul Kitapla Dolsun" Kardeş Köy Okullarına Kitap Yardım Projesi,LÖSEV - Kansere Karşı Duyarlı Okullar Projesi,LÖSEV - Sağlıklı Yaşam Kulübü Projeleri,Yetimler Gülümsemek İster,Kalp Haftası Ana Sponsorluğu,Denizlerimiz Mavi Kalsın Resim Sergisi,Spor İçin Elele Yardım Kampanyası,"Denizler Ağlamasın" Deniz Temiz projesi ,"Gören Eller" Görme Özürlü Çocuklara,"Güzellikler Paylaştıkça Artar" Güneydoğu'daki Okullara,"Onların da Bir Geçmişi Olsun" Korunmaya Muhtaç Çocuklara,"Küçük Fırçaların Dilinden Dünya Barışı,"Umudun Renkleri" Lösemili Çocuklara,"Hayaller Resimlerle Gerçek Olsun" Türkiye Sakatlar Derneği Yararına,"Bir Fidan da Sen Dik" Zihinsel Engellilere,"Lösemi Önlenebilen Bir Hastalıktır" Lösev Yararına,"Denizlerimiz Mavi Kalsın" Çevre Kirliliği Adına"Doğal Defile" Küresel Isınma Adına ve "Minik Tüketicilerin Büyük Buluşması" Omurilik Felçlileri Derneği ve Çocuk Esirgeme Kurumları adına.

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop