Başkan Kılınç Belediye Borç Batağında

Başkan Kılınç Belediye Borç Batağında

Anamur Belediyesi 34 milyon borçlu
Bu haber 2019-04-19 09:29:27 eklenmiş

Anamur  Belediye  Başkanı  Hidayet  Kılınç, ilk basın toplantısını  yaptı.
Bazı  Ulusal Gazetelerde  ve sosyal medyada, belediye ile ilgili  çıkan  haberler üzerine  basın toplantısı düzenleyen  Başkan Kılınç;Seçim döneminde ve seçimden sonra birtakım bilgi kirliliğinden dolayı kamuoyunu bilgilendirmek için basın  mensuplarıyla  bir araya   gelmek istediğini  söyledi.
Kılınç;”Seçim döneminde uzunca süre birlikte olduk. Hemşehrilerimizle görüşmelerimize şahit oldunuz. Vaatlerimize şahit oldunuz. Biraz sonra açıklayacağım, Belediyemizin ekonomik krizde olması bizim bahanemiz olmayacak; kaynaklarımızı sonuna kadar zorlayacağız. Verimli kullanacak ve verdiğimiz sözleri bir bir yerine getirmek için sonsuz gayret içinde olacağız.
Bu konularda Hükümetimizden de gerekli desteği alacağımızdan zerre kuşkumuz yoktur. Ben, Belediyemizin sorumluluk alanında olsun olmasın sonuna kadar Anamur’un tüm sorunlarıyla yakından ilgileneceğim.
Anamur’umuzun Devletimizden alması gerektiği ve hakkettiğine inandığım. Her türlü hizmeti almak için mücadele edeceğim. Benim görevim; planlı, projeli ve akılcı bir anlayışla çağdaş bir Anamur oluşturmak için çalışmaktır.”
Belediye Borç Batağında

 

Belediye Başkanı Hidayet  Kılınç; Belediyenin  Mali durumuyla ilgili şeffaf  olacaklarına  vurgu yaparak, müfettiş  isteyeceğini  kaydetti.
Kılınç;
  borçları  ana başlıklarıyla  açıkladı.Üç kalemde İller bankasından, önceki Belediye döneminde aldığı borç7.426,000TL.
Yine dört kalemde bir özel bankadan alınan kredi borcumuz 10.065,000 TL.
Esnafa olan cari borçlarımız 7,664,000TL.
SGK, Vergi sendika borcumuz, 576.000TL.
Parası temin edilmediği halde müteahhitlere ödememiz gereken borç miktarı; 8.383.000TlL.(Organik Pazaryeri, Asvalt, Parke, Atatepe, Çarıklar, Ören Stadyumu)
Toplam borç miktarımız,34.115,090,000 TL.
(Eski parayla Otuzdört trilyon , yüzonbeşmilyon, doksan bin TL.)
Tahsil edilmesi mümkün olmayan alacak var
Belediye  Başkanı Hidayet Kılınç, Anamur Belediyesinin  tahsil edilmesi mümkün olmayan  alacakları olduğunu kaydederek;
“Belediyemizin tahsil edilmesi mümkün olmayan alacakları vardır. Bu alacakları sanki her an kasamıza girecekmiş gibi açıklamak vatandaşlarımızı kandırmaktır. Bunları öncelikle kamuoyuyla paylaşmak istedim. Belediyeler diğer kurumlarımız gibi sadece resmi daire değildir. Başkanını ve Meclis Üyelerini halkın seçtiği, amiri halk olan, bir kurumdur. Benim görevim halkın çarçur edilen parasını sıkı para politikasıyla verimli kullanmaktır. Yani israf ekonomisinden, verim ekonomisine geçirmek azmindeyim. Bunun için tasarruf ve gelir üretmek önceliğimizdir.”
Personellerimizden verim almak zorundayız
Ulusal bir yayın organında “Lale  Devri  Sürgünü”  başlığı altında  yayınlanan  haberle ilgili açıklamalarda bulunan  Başkan  Kılınç;”Son günlerde basında çıkan haberlerle ilgili şunu söyleyebilirim. Anamur’da Lale Devri sürgünü’ ’diye başlık atarak yalan haber yapan ve sekiz memuru sürgün ettiğimi söyleyen kimlerin ‘’Sözcü’’sü olduğu bizce malum gazete olayı istismar etmiştir. Bir kere bahse konu olan personellerimiz memur değil şirket işçisidir. İşçi, TDK’ na göre başkasının yararına beden ve kafa gücünü veya el becerisini kullanarak ücretle çalışan kimsedir. Belediyemizin temizlik vs işleri için özel şirketten hizmet için aldığımız daha sonra hükümetimizin yaptırımıyla Belediyemiz şirketine dâhil ettiğimiz emekçi, onurlu çalışanlarımızdır. Adama göre iş değil, işe göre adam çalıştırmak ve halkın parasıyla çalıştırdığımız personellerimizden verim almak zorundayız. Üstelik bu konuda çalışmalarımız liyakat ve beceriye göre devam edecektir. Adı geçen personellerimizden bazıları sosyal medya hesabından bilgileri dışında fotoğraflarının alındığını, personele zulüm yaptığımız haberlerini yalanlayarak, yasal yollara başvurarak yalan haberini yapanlar hakkında davacı olacaklarını bildirmişlerdir.” Diyerek çalışanlar arasında ayrım yapmayacaklarını ifade ederek,”Belediyemizin geleceği ipotek altına alınmışken, birilerinin keyfine göre personel çalıştırmamızı kimse beklemesin.”
Belediye Başkanı kendi reklamını yapsın diye gazete çıkarılmaz
Anamur  Belediyesi tarafından çıkarılan  “ Yeni Bakış”  gazetesini  kapattığını  da belirten  Belediye  Başkanı Hidayet  Kılınç, “Anamur’un yerel  gazeteleri  ve ulusal basının  temsilciliğini yapan  arkadaşlarımız  var. Bende  bu gazeteleri  yakından takip ediyorum, onlarla  diyalogları güçlendirmek  gerekirken, Belediyenin  gazete  çıkarmasını doğru bulmuyorum. Bu gazete Anamur’un değil, Belediye Başkanının reklamını yapmak için çıkarılan haftalık bir gazetedir. Çalışan personel sayısı altıdır. Bu personelin aylık maliyeti 18.334,00TL’dir.Aylık basım maliyeti 3.000,00TL’dir.Gazetenin maliyeti artı dağıtım ve personel desteği hariç, 21.334,00TL’dir.Allah aşkına içinizde günlük çıkan gazetesi olanlar var. Hanginiz bu kadar maliyette gazete çıkarıyor. Bizim maliyetimiz kadar tamamınız para kazanabiliyor musunuz?
Ben Hakka ve halka hesap verirken vicdan azabı çekeceğim bir koltukta oturmam. Halkın parasını ancak halka hizmet için harcarım. Belediye Başkanının reklamı için gazeteye bu kadar masraf yapılır mı? Gazete dışında başka reklam harcamalarını da açıklasam sizlerinde” bu kadar  da olmaz”  diyeceğinize inanıyorum.”
Belediye’de birileri ARİTOKRAT, birileri KÖLE muamelesi görmüş
Anamur  Belediyesinde  bazı isimlerin kendilerini  Aristokrat  görerek, bazı  işçilere  köle muamelesi  uyguladıklarına da dikkat  çeken Belediye  Başkanı  Kılınç;”Olabilir mi böyle bir şey? Bu nasıl bir anlayış? Hitlerin gestaposu gibi personeli birbirine kontrol ettiren bir düzen kurulmuş. Şirket işçilerimizin bazıları belediyemizin ARİSTOKRATLARI, bazıları KÖLE. Olmaz öyle bir şey.Biz bunlara son veriyoruz. Herkes çalışacak. Halka hizmetkar olmak yerine kendine çalışmak isteyenlerin boğazına kılçık oluruz, kılçık. Çalışmayan Personelin sadece yerini değiştirmekle kalmam ,işine de son veririm.

Anamur’un topyekün kalkınması için hep beraber çalışacağımızı ümit ediyorum. Biliyoruz ki basın halkın müşterek sesidir. Bizlere uyarınızı da, desteğinizi de her zaman dikkate alacağımdan emin olabilirsiniz.” Diye  konuştu.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Serasiti
Hasan 2019-04-19 18:35:00
Yıllardır bekleyen bir cenazee var ortada acaba sayın başbakanım binada el atacakmı sür yapıııı baş belası bizi maddeden yer sayın başkan sizden ricamız bir an önce çözüm
Diğer GÜNCEL haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA