Hızır’ın Öğrencilerinden Anamur kent merkezinde temizlik

Hızır’ın Öğrencilerinden Anamur kent merkezinde temizlik

Anamur Özel Hızır okulu öğrencileri, beş yıldır geleneksel olarak sürdürdükleri kent merkezinde bulunan bulvar ve tüm caddelerinin temizlenmesi etkinliğini bu yılda başarıyla sürdürüyorlar.
Bu haber 2019-04-18 13:11:00 eklenmiş ve 82 kez görüntülenmiştir.

Çevre bilincinin duyurmak ve halkın temizliğe önem vermesini pekiştirmek için Ellerinde pankartlar ve siyah çöp poşetleri ile Akcamii Çilekli kavşaktan Anamur Orman İşletme Müdürlüğüne kadar yaklaşık 2 kilometrelik bir mesafede şehri baştanbaşa dolaşan gençler, sigara izmaritinden naylon poşete, pet şişeden gıda ambalajına kadar yerde ne buldularsa temizlik poşetine aktardılar.
Okul Müdürü Mustafa Yıldız ve öğretmenlerin kontrolünde bulvar, cadde ve sokakları tertemiz yapan gençler, ellerindeki dövizlerle de çevre temizliği için dikkat çekmeye çalıştılar.
Öğrencilerin bu örnek davranışını Anamurlular alkışlayarak destekledi..  Öğrenciler; “Anamur’umuzu temiz tutacağız, Temiz insan, temiz çevre.” Şeklinde slogan atarak çevre temizliği ile ilgili düşüncelerini dile getirdiler.  Öğrenciler, Temiz insan temiz çevre. Doğayı koru, neslini kurtar. Doğa senin evin, korumak görevin, Sağlıklı çevre sağlıklı nesil. Poşete Hayır gibi dövizlerle verdikleri mesajlarda dikkat çektiler..
 Okul Müdürü Mustafa Yıldız; “Temizlik imandandır. Kur’an-ı Kerimde Allah-u Teâlâ, okumayı, dürüstlüğü ve temizliği emretmiştir. Yani Müslüman olan insanın temiz olması gerekir. Biz, çevremizi temizleyerek insanların sokağı kirletmesini ve temizliğin önemine vurgu yapmak ve temizlik hakkında farkındalık yaratmak istiyoruz. Her şeyin bir cezası var. Ama doğayı kirletmenin bir cezasını görmüyoruz. Esas cezayı bize, gelecek nesillerimizi mahvettiğimiz doğa verecektir. Gelecek neslin yaşama hakkını gasp ediyoruz doğayı kirleterek. Attığımız her pil, attığımız her atık, attığımız her naylon poşet, attığımız her doğada erimeyen plastik maddeler, bize sonradan hayatsımızı tehdit eden varlıklar olarak geri dönecek. Bu bilinci oluşturmak zorundayız.” İfadelerine yer verdi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop