Anamur Sınav Okulları’ndan kültür gezisi

Anamur Sınav Okulları’ndan kültür gezisi

Anamur Sınav Okulları tarafından 5-6-7-ve 8. Sınıflara yönelik düzenlenen Denizli – Pamukkale Travertenleri, Çanakkale Şehitliği ve İzmir Gezisiyle öğrenciler 4 gün boyunca doyasıya eğlendiler.
Bu haber 2019-04-16 10:20:17 eklenmiş ve 53 kez görüntülenmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğinin emanetçileri, , ülkenin  doğal, beşeri ve tarihi değerlerinden bazılarını yerinde görüp inceleyerek, Atatürk değerlerini, vatan sevgisini yüreklerinde hissetmek amacıyla yurdumuzun eşsiz, güzel ve tarihi dokularını gezmiş oldular.
Denizli – Pamukkale Travertenlerini gezerek doğal güzellikleri keşfeden öğrenciler , Çanakkale Şehitliği’nde ise bundan tam 104 yıl önce atalarımızın büyük bir özveriyle yurdumuzu savunduğu ve  ‘’Çanakkale Geçilmez’’ diyerek  İtilaf Devletlerine meydanı dar ettiği bu büyük başarıya nasıl imza attıklarını yerinde gördüler.
Gezinin son gününde İzmir’e gelen Anamur  Sınav Okulları öğrencileri, meşhur Saat Kulesi ve Kordon Sahili boyunca deniz havasını içlerine çekerek hayranlıkla güzel İzmir’i gezdiler. Dönüş yolu üzerinde Kuruluşu MÖ 9,000’li yıllara dayanan dünyanın en önemli uygarlık, kültür, bilim ve sanat merkezlerinden biri olan Efes Antik Kent’e gelerek kentin mimari yapısı ve kültürel özellikleri hakkında bilgi sahibi oldular.
 4 günde 3 şehir gezen ve birçok tarihi eser ve doğal güzellikleri gören Sınav’ın öğrencileri  birçok anı ve deneyimi yaşayarak güzel izlenimlerle Anamur’a dönüş yaptılar.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop