Baro Temsilcisi Kılıç’dan, Avukatlar Günü Açıklaması

Baro Temsilcisi Kılıç’dan, Avukatlar Günü Açıklaması

Anamur Baro Temsilcisi Av. Murat Kılıç ve Anamur Barosuna kayıtlı Avukatlar, Atatürk Anıtına çelenk sunumunda bulundular.
Bu haber 2019-04-05 20:01:22 eklenmiş ve 97 kez görüntülenmiştir.

5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle  Mersin Barosu Anamur Temsilcisi Avukat Murat Kılıç bir açıklama yaptı..
Av. Kılıç yaptığı açıklamada;
“Adalet Sistemimizin en önemli unsurlarından biri olan ve Adaletin Tecellisi adına vazgeçilmez bir unsur olarak Türk Hukuk Sisteminin gelişiminde en önemli rollerden birini üstlenmiş olan Avukatlık Mesleği, bu gün karşılaştığı bir çok soruna rağmen Hukukun Temel İlkelerinden taviz vermeksizin asli görevini yerine getirmeye devam etmektedir.
Vatandaşlarımızın ve Tüzel Kişiliklerin, Adalet Mekanizması içerisinde gerekli her türlü Hukuki Yardım ve Temsilini sağlayarak Türk Adalet Sisteminin işleyişindeki en önemli unsur olan Avukatlarımız, Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün çizmiş olduğu Çağdaş ve Modern Türkiye hedefinin Adalet üzere yükselmesi için son derece büyük ve önemli Kutsal bir görevi ifa etmektedirler.
Tarih boyunca, En Kutsal İnsan Haklarından biri olarak tarif edilen Savunma Hakkının mesleki olarak bugün yegane ifacısı olan Avukatlarımız, “Adalet Mülkün Temelidir” düsturu ile hareket ederek Toplumsal Barış ve Huzur Ortamının tesisinde de çok önemli bir rol üstlenmişlerdir.
Ünlü Hukukçu ve Yazar Molierac’ın da dediği gibi
Görevimizi yaparken kimseye, ne müvekkile, ne yargıca ve ne de iktidara tabiiz. Bizim aşağımızda kişilerin varlığı iddiasında değiliz. Fakat hiçbir hiyerarşik üst de tanımıyoruz. En kıdemsizin, en kıdemliden veya isim yapmış olandan farkı yoktur. Avukatlar esir kullanmadılar, fakat efendileri de olmadı.” 
Bu vesileyle tüm Avukatlarımızın, Hukuk Emekçilerinin 5 Nisan Avukatlar Gününü en içten dilek ve temennilerimle kutlar, Meslektaşlarımıza saygı ve hürmetlerimi sunarım.”  Dedi.
Daha  sonra  Adliye  binasındaki  Baro  temsilciliğine  gelen Avukatlar,burada  ziyaretçilerini  ağırladılar.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop