Anamur Milli Eğitimden SODES Projesi

Anamur Milli Eğitimden SODES Projesi

Anamur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yaptığı 319 nolu “Sağlıklı Bireyden Sağlıklı Topluma”isimli SODES projesinin ödül töreninde öğrencilere madalya, kupa ve katılım belgelerini İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, şube müdürleri Alp Aslan ve Aydın Çetiner verdi.
Bu haber 2019-04-05 13:05:09 eklenmiş ve 47 kez görüntülenmiştir.

Proje koordinatörü Nasibe Kan katılımcılara projenin içeriği hakkında bilgi verdi.
Kan;”Projenin amacı; Anamur'un dezavantajlı köylerinde yer alan ilkokul öğrencilerin bireysel, fiziksel, sosyal ve duygusal gelişimlerini desteklendi..Proje, Anamur ve köylerinde yer alan altı (6) ilkokula(Anıtlı Alanoba İO, Melleç Demirören İO, Kalınören İO, Karalarbahşiş İO, Evciler Nihat Sarı İO, Çarıklar Rüştü Kazım Yücelen İO ) "Açık Hava Spor Alanı "  tadilatı ve "Sportif" faaliyetlerinden(mini kale futbol, basketbol ve voleybol turnuvası) dallarında gerçekleşti.”
Proje koordinatörü Nasibe Kan konuşmasının  devamında; ”Öğrencilerin birçok sportif etkinliğe katılmak istedikleri tespit edildi. Ancak, köy okullarımızın maddi ve fiziki alanların yetersizliği gibi nedenlerle öğrencilerimizin birçoğunun bu tür spor etkinliklerine katılamadığı bilinmektedir. Oysa çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimlerine katkı sağlayan sportif faaliyetleri düzenli ve güvenli bir alanda oynamaları gerekir. Spor alanları, çocukların gelişimlerini olumlu yönde etkilemekte, toplumsal uyum ve sosyal becerilerine katkıda bulunmakta ve sağlıklı nesillere de olanak sağlamaktadır. Bu projeyle; "Açık Hava Spor Alanından" 638 öğrenci ve köylerde ikamet eden diğer çocuklar yararlanacaktır. Proje 12 ay sürdü.
Projenin sonucunda; Öğrenciler arasında birlik ve beraberlik sağlanmış, diyalog, hoşgörü, sevgi,  saygı, paylaşma gibi değerlerimiz güçlenmiştir. Okul öğrenciler açısından daha eğlenceli hale dönüşmüş, sportif faaliyetlerle sağlıklı yaşamalarına katkı sağlanmıştır. Okula sağlanan açık hava spor alanı aynı zamanda o köyde yaşayan diğer bireylerin de faydalanacakları alan olması açısından önemlidir. Proje daha geniş bir katılımcıya hizmet edecek.” Dedi

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop