Bozyazı’da İYİ Parti'den Seçimlere İtiraz

Bozyazı’da İYİ Parti'den Seçimlere İtiraz

1 Mart 2019 Pazar günü yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinde Bozyazı ilçesinde, 18 bin 274 seçmen 71 sandıkta oy kullandı.
Bu haber 2019-04-04 12:47:53 eklenmiş ve 276 kez görüntülenmiştir.

Yapılan   sayımlarda oyların  17 bin 502 geçerli sayıldı.Yapılan  sayımlara  göre,Cumhur İttifakı adayı MHP'li Mustafa Çetinkaya 8 bin 210'unu alırken, İYİ Parti adayı Sezai Hasdeniz'e ise 8 bin 145 oy aldı. Resmi olmayan sonuçlara göre de 65 oy farkı ile Cumhur İttifakının adayı Mustafa Çetinkaya seçimi kazandı. Aradaki oy farkının az olması ve 772 oyun geçersiz sayılması nedeniyle İYİ Parti Bozyazı İlçe Başkanlığı, Anamur İlçe Seçim Kuruluna itiraz etti.
İlçe Seçim Kurulu ise yapılan itirazı inceleyerek reddetti. Bunun üzerine İYİ Parti Bozyazı İlçe Başkanlığı, Mersin İl Seçim Kuruluna itiraz etti.

İYİ Parti Bozyazı İlçe Başkanı Süleyman Özaydın, arada çok az sayıda oy farkı bulunduğunu, bu nedenle deliller ile birlikte oyların yeniden sayılması için itiraz ettiklerini söyledi.
Özaydın, "Oyların sayımı sırasında bazı sandıklarda parti görevlilerimizin itirazına rağmen geçersiz sayılması gereken oylar, geçerli gibi karşı adaya yazılmış. Biz bu nedenle geçersiz oyların ve tüm oyların yeniden sayımı için itirazda bulunduk. Bu bizim en doğal hakkımız. Çünkü bize oy veren seçmenlerin hakkını korumak bizim görevimiz. İl Seçim Kurulunun vereceği kararı beklemekteyiz" dedi.

MHP Bozyazı İlçe Başkanı Musatafa Kahveci de seçmenin tercihine saygı duyduklarını, itirazın bir demokratik hak olduğunu, yargıya güvendiklerini, yapılan itirazın sonucunu beklediklerini ve verilecek karara ise herkesin saygı göstermesi gerektiğini söyledi.

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop