ANTSO’dan “Burası Türkiye Burada İş Var” Toplantısı

ANTSO’dan “Burası Türkiye Burada İş Var” Toplantısı

“Burası Türkiye Burada İş Var” sloganıyla başlatılan İstihdam Seferberliği kapsamında Ülke genelinde yapılan bilgilendirme toplantısı Anamur Ticaret ve Sanayi Odasının ev sahipliğinde gerçekleşti.
Bu haber 2019-03-16 10:58:09 eklenmiş ve 112 kez görüntülenmiştir.

Anamur Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, SGK ve İşkur tarafından İşçi ve işverenlere yönelik istihdamı artırmak amacıyla Devlet teşviklerin tanıtım toplantısı düzenlendi.
Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya, Anamur İlçe Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu, 21. Dönem MHP Mersin Milletvekili ve Cumhur ittifakı Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ferudun Torunoğlu, Meclis Başkanı Mehmet Yılmaz, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Çetin, Anamur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zümrüt Cömertler,  AKParti İlçe Başkanı Feyzullah Yılmaz, SGK Anamur Şube Müdürü Nevzat Acar, İŞKUR müdürü Ertuğrul Gök, Mali Müşavirlerler Odası Temsilcisi İsmail Erdoğan ve Bozyazı ve Anamur’daki muhasebeci ve mali müşavirler ve iş insanları katıldı.
KURDOĞLU,ÜRETİME  DİKKAT ÇETİ
Anamur Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu, toplantının açış konuşmasında, kalkınmayı sağlamak için mutlak surette üreten bir toplum olmamız gerektiğine vurgu yaparak, Bir ülkenin, bir ilin bir ilçenin kalkınmışlığından bahsedilmesini istiyorsa, mutlaka üretim zorunlu. Üretim olmadan başkasının cebinden yersiniz. Başkasının cebinden yerseniz de borçlu olursunuz. Mutlaka ve mutlaka üretmeliyiz. Birey olarak, ilçe olarak, toplum olarak üretmeliyiz. Bu konuda devletimiz, özellikle bu yıl hem kamu kurumları hem de özel sektör bazında üretimin ne kadar önemli olduğunu sizlerin gündemine getiriyoruz. Anadolu tabiriyle, üretelim ki,  namerde muhtaç olmayalım.”Dedi. 
TORUNOĞLU, İSTİHDAM SEFERBİLİĞİNDE ÜÇ AY BOYUNCA İŞVERENİN MALİYETİ SIFIR
Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun Torunoğlu da yaptığı konuşmada, Çalışma  ve Sosyal  Hizmetler  Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile  Türkiye Odalar ve Borsalar  Birliği  tarafından  başlatılan ”İstihdam  Seferberliği 2019”  programı hakkında  katılımcılara  bilgi verdi.”
Torunoğlu,“Hatırlayacağınız üzere 21 Ocak’daki Türkiye ekonomi şurasında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan iş dünyasına yeni bir istihdam seferberliği çağrısında bulundu. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu çağrısının ardından hazine ve maliye bakanımız aile çalışma ve Sosyal hizmetler bakanımız ve TOBB Başkanımız iki hafta boyunca yoğun bir şekilde çalışarak istihdam teşvikleri hazırladılar. Bunlara yönelik yasal düzenleme de hızla meclisten geçti ve resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.
25 Şubat 2019 tarihinde TOBB Başkanımızın ev sahipliğinde hazine ve maliye bakanımız aile çalışma ve Sosyal hizmetler bakanımız ile Oda ve borsa başkanlarımızın ve TOBB sektör Meclisi başkanlarımızın katılımıyla burası Türkiye burada iş var sloganıyla istihdam seferberliği 2019 kampanyası başlatıldı.  İstihdam seferberliği 2019 kampanyasında iş dünyamıza girişimcilerimize sekiz farklı teşvik sunuluyor ve bunları pek çoğu tarihi destekler şeklinde.
Ben size bunlardan özellikle çok önemli gördüğüm ikisinden bahsedeceğim.Birincisi Nisan ayı sonuna kadar sağlayacağınız her ilave istihdamın tam üç ay boyunca ücretini sigorta primlerini ve vergisini devlet karşılıyor bu üç ay boyunca işverenin maliyeti sıfır.
2021 TL ücret ve 1113 TL sigorta ve vergiler olmak üzere 3134 TL’yi devletimiz karşılamış olacak. işverenin cebinden sıfır maliyetle yeni bir işsiz kardeşimiz iş almış olacak devamındaki dokuz ay boyunca da devletimiz sigorta birimlerini ve vergileri ödemeye devam edecek. Yani aylık 1113 TL’yi devletimiz karşılayacak. Biz işverenler olarak sadece çalıştırdığımız kardeşimize ücretini ödeyeceğiz. İşe alınacak kişi kadın genç ve engelli ise dokuz aylık süre 15 aya kadar uzamış olacak. Yine imalat Sanayi ve bilişim sektöründe aylık 1113 TL olan pirim ve vergi teşviki 2712 TL olarak verilecek buradan iş dünyasına çağrıda bulunuyorum gelin bu tarihi teşvikten yararlanın böyle bir teşviki hayata geçirdiği için hükümetimize çok teşekkür ediyoruz.
ikincisi de; Herhangi bir sebeple işinde sıkıntı yaşayan girişimcilerimiz için çok önemli bir destek getirildi böylece devletimiz sıkıntılı günümüzde de yanımızda olduğunu bir kez daha gösteriyor eğer bir işveren işlerinde sıkıntı yaşadıysa faaliyetleri durmuş yağı azalmışsa çalışanlarının maaşı üç ay boyunca kısa çalışma ödemeyi kapsamında işsizlik sigortası fonundan ödeniyor. Yani burada devletimiz işverene diyor ki; Düzenini bozma istihdamı koruTüm bu teşvikleri ilişkin tüm detaylara istihdam seferberliği.org adresinden ulaşabilmek mümkün aklınıza takılan bir konu olursa Anamur ticaret ve Sanayi odasına ulaşmanız mümkün.” Dedi.
Anamur Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Çetin’de; “Bu teşviklerimizi işverenlerimize ve işsiz kardeşlerimize, esnafımıza ulaştırmak, anlatmak için bizlere ve muhasebecilerimize büyük görevler düşüyor. İşsiz olan kardeşlerimize iş bulmak için sizlerden yardım bekliyorum. Dedi.
SGK Anamur şube müdürü Nevzat Acar’da  kampanya  hakkında  slayt gösterileri eşliğinde  bilgi  verdi.
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop