Hızır'ın genç yazarına, Arıkan desteği

Hızır'ın genç yazarına, Arıkan desteği

Anamur Hızır Okulları Acil Tıp Teknisyenliği mezunu Alper Arslan, kendi yazdığı polisiye roman Kargaşa´yı çıkardı. Genç Yazar Alper Arslan, Editörlüğünü Eğitimci Araştırmacı Yazar Çınar Arıkan´ın yaptığı Kargaşa eseri Hızır okulları Anamur Şube Müdürü Mustafa Yıldız ve okul arkadaşlarının desteği ile Muşurup Sanat sokağında imza günü düzenledi.
Bu haber 2019-03-14 15:06:48 eklenmiş ve 44 kez görüntülenmiştir.

Kapağını Mustafa Sait Bilir´in hazırladığı polisiye roman Kargaşa için genç  Yazar´ın arkadaşları  öğrenciler  sıraya girdiler.
Kitabı hakkında bilgi veren Alper Arslan, kitabının gerçekle bir ilgisinin olmadığını kaydeden Arslan; “ Kitabın içindeki olaylar gerçek değil. Tamamen kurguyla yazdığım, kurguladığım, kendi kafamdan uydurduğum olaylar. Yazarken hem heyecanlandım, hem duygusallaştım. Okuduğumda da aynı duygular içerisine girdim. Öyleki kitabı 18 yaşında okuyorsunuz farklı bir anlam kazandırabilirsiniz. Ama ileride saklayıp tekrar okuduğunuzda çok farklı anlamlarla yorumlayabileceğiniz bir kitap çıkarmak istedim. Yani saklayabileceğiniz bir eser olarak sunmak istedim.” Dedi.  Polisiyeye ilgisi olduğu için ilk kitabını da polisiye olarak yazmak istediğini söyleyen Arslan, ileride farklı konuları içeren kitaplarının da olacağını belirtti.  Şiir yazarak yazarlığa başladığını kaydeden Alper Arslan´ın annesi Gülbahar Gökmen de oğlunun bu ilk kitabının kendisini de çok heyecanlandırdığını ve mutlu ettiğini söyledi ve kitabı çocuklar başta olmak üzere herkese tavsiye etti. Oğluna güvendiğini kaydeden Gülbahar Gökmen; “Oğluma güveniyorum. Alperde o ışık var. Yeter ki istesin. İstedikten sonra yapamayacağı hiçbir şey yok.” Dedi ve başarılarının devamını diledi. 
Öğrencisinin böyle bir başarıya imza atmasından dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu kaydeden Hızır Okulları Anamur Şube Müdürü Mustafa Yıldız, Alper Arslan´ın 2016-2017 eğitim öğretim sezonun da  okullarından mezun olduğunda da şiir öykü gibi deneme yazıları ile ilgileniyordu.  Eğitimci Yazar Marif Müfettişi Çınar Arıkan´ın bu konuda Alper Arslan´a büyük desteği olduğunu kaydeden Yıldız; “Hayatta önemli olan önce insan olmak sonra da bir meslek ircaa etmektir. Alper´i bu yönde kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.” Dedi. Kitabın Editörlüğünü üstlenen Eğitimci Maarif Müfettişi Çınar Arıkan da kitabı incelerken 5 defa okuduğunu, her okumasında da ayrı bir heyecan duyduğunu ifade etti.
 Alper´in önce şiirlerini incelediğini ifade eden Çınar Arıkan; “Ben genç yazarların elinden tutup onları yükseltmek için her zaman onlara yardımcıyım. Kim bir şey yazarsa yazsın, göndersin onu inceleyip, Anamur edebiyatına, Türk edebiyatına onu kazandırmak için gerekli çalışmaları birlikte yürütelim.” Dedi. Kitabın incelenmesinin üç ay sürdüğünü söyleyen Arıkan, buna rağmen gerek matbaa basımından gerekse teknik incelemeden kaynaklanabileceğini ifade etti. Önemli olanın bir gencin düşünerek ve yazarak bu eseri topluma, Anamur´a kazandırması olduğunu kaydeden Çınar Arıkan, genç yazar Alper Arslan´ı tebrik etti. Kitabın ilk müşterisi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Sevim Mert´te “Bize böyle gençler gerekir” diyerek Arslan´ı tebrik etti.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop