BAŞKAN TUNA’DAN, KAMUOYUNA DUYURU

BAŞKAN TUNA’DAN, KAMUOYUNA DUYURU

Cumhur İttifakı MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, hakkında yapılan iddialara açıklık getirdi.
Bu haber 2019-02-21 09:42:09 eklenmiş ve 143 kez görüntülenmiştir.

Başkan Tuna  yaptığı  yazılı açıklamada;
 “31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri ile ilgili olarak Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı’nca 13.12.2018 tarih ve 1105 sayılı kararıyla seçim takvimi yayınlanmıştır. Söz konusu seçim takvimi uyarınca Büyükşehirlerde siyasi parti il başkanlıkları, büyükşehir belediye başkan aday listelerini 2820 Sayılı Siyasi Partiler Kanunu’nun 48. Maddesi ve 2972 Sayılı Mahalli İdareler ile Mahalle Muhtarlıkları ve İhtiyar Heyetleri Seçimi Hakkında Kanun’un 12-3 maddesi gereğince belirlenmiştir. Bu usuller gereğince partiler listelerini 19 Şubat 2019 Salı günü en geç saat 17:00’ye kadar İl Seçim Kurullarına teslim etmek zorundadırla
Yasal mevzuatlarda belirlenen sürelere İyi Parti Mersin İl Başkanlığı tarafından uyulmaması ve söz konusu listelerin 19/02/2019 günü itibariyle saat 17:00’ye kadar İl Seçim Kuruluna teslim edilmemesi sonucu İl Seçim Kurulunca İyi Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz’ın aday olmayacağına ilişkin karar verilmiştir.
Bu süreçten sonra Sayın Burhanettin Kocamaz tarafından şahsıma yönelik karalama kampanyaları başlatılmıştır. Bir yandan gecikmeden kendi Parti yönetimini: “İçimizden vurulduk” sözleri ile suçlarken diğer taraftan da gecikmeden şahsım sorumluymuş algısı oluşturma gayreti içine girmiştir. Sayın Kocamaz gelişmelerin ardından Büyükşehir Belediyesi’nde yaptığı açıklamada şahsımın yaklaşık 2 ay önce bir salon toplantısında “Göreceksiniz Burhanettin Kocamaz İyi Parti’den bile aday olamayacak” şeklinde bir söylemde bulunduğunu iddia etmektedir. Kocamaz’ın şahsı bir yana siyasi yaşantımda da asla bu gibi söylemlerde bulunmadım. Sayın Kocamaz; mensubu olmaktan gurur duyduğum partimizden istifa etmeden, “İyi Parti’den aday olur mu?” şeklinde yöneltilen sorulara bile: “Aday gösterilmediği için başka partiye gitmez. Göreceksiniz özellikle sizin dediğiniz gibi İyi Parti’den aday olmaz çünkü Kocamaz cenazem Üç Hilal’in altından çıkacaktır beyanında bulunan kişidir” dediğim doğrudur. Ama Sayın Kocamaz bu konudaki sözlerimi yanlış anlamış veya anlamak istediği gibi yorumlamış olacak ki, bu tür bir söylemle bizi hedef göstermeye çalışmaktadır.

Bu süreci ihmalden kaynaklı göstermek insanların aklı ve zekâsıyla alay etmektir.
Biz adaylık müracaatımızı 18 Şubat 2019 tarihinde yaparken yani son güne bırakmazken neden Sayın Kocamaz son güne ve son dakikaya bırakmıştır?
Biz bundan önce olduğu gibi bugünden sonra da hiçbir söylentiye, hiçbir dedikoduya kulak asmadan, kentimizin geleceğine yapacağımız hizmetleri anlatarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kimse bizi Mersin’imize hizmet sevdamızdan yıldıramaz ve vazgeçiremez. Dün yaşanan olayları ve bu olaylara bağlı şahsıma yönelik asılsız ifadelerin yorumlarını kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Tüm vatandaşlarımızı sağduyulu olmaya davet ediyorum. 31 Mart sabahına kadar gece uyumadan gündüz oturmadan çalışacak ve bu yarıştan galibiyetle ayrılacağız.
Bizi bu yoldan ayırmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir.Tüm vatandaşlarımız rahat ve bizden emin olsunlar.Her ne olursa olsun kazanan Mersin olacaktır.
Bizim gönlümüz Mersin.Aklımız hizmet.Yolumuz hak ve hakikat yoludur.”ifadelerine  yer verdi.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop