Seçer,‘Mersin’i yönetmek ilçe belediyesi yönetmeye benzemez’

Seçer,‘Mersin’i yönetmek ilçe belediyesi yönetmeye benzemez’

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, “Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni yönetmek ilçe belediyesi yönetmeye benzemez” dedi. Mersin’in plan, ulaşım ve trafik sorununu çözmemiş bir belediye başkanının başarılı sayılamayacağını ifade eden Vahap Seçer, “Belediyenin parasını iyi kullanıyorsan, kimseye haksız kazanç sağlamıyorsan başarılı belediye başkanı olursun. Belediye başkanında mangal gibi yürek olacak. Menfaat odakları oraya çöreklenmiş. Ben bunlara izin vermem” diye konuştu.
Bu haber 2019-02-20 15:53:21 eklenmiş ve 67 kez görüntülenmiştir.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, seçim çalışmalarını farklı kesimlerden vatandaşlarla bir araya gelerek sürdürüyor.
Sivas Yozgat yöresi dernekleri temsilcileriyle bir araya gelen Vahap Seçer, daha sonra Mersin Ortodoks Kilisesi’ni ziyaret etti ve Pazar ayinini izledi.
Vahap Seçer, pazartesi mesaisini de Kuvva-i Milliye Caddesi üzerinde faaliyet yürüten esnafı ziyaret ederek başladı. Seçer, daha sonra Alevi Kültür Derneği Toroslar Şube Başkanı Hüseyin Değerli’nin ev sahipliğinde Toroslar Cemevi’nde yapılan toplantıda vatandaşlara seslendi.
Seçim çalışmaları kapsamında Mersin’i bir uçtan bir uca dolaştıklarını ifade eden Vahap Seçer, “Alan geniş ama bizim de yüreğimiz geniş. Enerjimiz bol. İnancımız tam. İnanıyorum ki önce seçimi kazanacağız, ardından da yapacağımız hizmetlerle başarılı olacağız” dedi.
‘MENFAAT ODAKLARINA İZİN VERMEM’
Mersin’in zengin bir şehir olduğunu, bu zenginlik içinde fakirlik çektiğini ifade eden Vahap Seçer sözlerini şöyle sürdürdü: 
“Şehirde keşmekeş var. İmar planları yok, trafik karışık. Bir plan bile yok. 5 yılda bir plan bitirilmedi. Plan yaptılar 16 bin itiraz geldi. Planın yoksa nereye yol yapacağını, nereye konut yapacağını bilemezsin. Bu sorunları çözersen, trafik sorununu çözersen, hafif raylı sistemi çözersen iyi bir belediye başkanısın demektir.  Belediyenin parasını iyi kullanıyorsan, kimseye haksız kazanç sağlamıyorsan başarılı belediye başkanı olursun. Belediye başkanında mangal gibi yürek olacak. Menfaat odakları oraya çöreklenmiş. Ben bunlara izin vermem.”
‘BİRLİK OLMAYA MECBURUZ’
Toplumun her kesiminden destek istediğini, her kesimle temas kurmaya çalıştığını belirten Vahap Seçer, “Cami de bizim, cemevi de bizim. Pazar günü Ortodoks Kilisesi’nde ayin vardı. Onları da ziyaret ettim. Onların da kimliğinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yazıyor. Biz bu ülkede kardeşçe yaşayacağız. Başka çaremiz yok. Bir olacağız, bütün olacağız, Mersin’in kıymetini bileceğiz. Mersin’i hep birlikte daha iyi noktalara getireceğiz” dedi.
Vahap Seçer, cemevi ziyaretinin ardından Güneykent Mahallesi ve Çukurova Mahallesi’nde semt pazarlarını gezdi, kahvehanelerde vatandaşla buluştu. Seyyar satıcı bir kadından ayva satın alan Vahap Seçer, Kuvva-i Milliye İlkokulu öğrencileriyle de selamlaştı. Öğrencilerle Vahap Seçer arasındaki sohbet ve şakalaştı.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop