Akdeniz İlkokulu’nun İzcileri Fidan Dikme Keyfi Yaşadı

Akdeniz İlkokulu’nun İzcileri Fidan Dikme Keyfi Yaşadı

Akdeniz İlkokulu öğrencileri İzcilik Kulübü önderliğinde Fidan Dikme etkinliğinde bulundu. “ Her İzci Bir Fidan” etkinliği kapsamında Anamur Orman İşletme Müdürü Hüseyin Meteris’in gösterdiği alana fidan dikilerek, yeşillenmeye katkıda bulunuldu.
Bu haber 2019-02-20 11:01:54 eklenmiş ve 102 kez görüntülenmiştir.

Dikilen fidanların önemi ve bakımıyla ilgili öğrencilere bilgi veren Meteris;" Öğrencilerin diktiği fidanlar, kendileriyle birlikte büyüyecek. Zaman zaman buralara gelip diktikleri ağaçların büyümesini görecekler. Buda onlar için en büyük mutluluk bu olacak.”dedi.
Akdeniz İlkokulu Müdürü Mesut Gündoğdu, okulumuz sınıf öğretmeni aynı zamanda izci lideri olan Süleyman Günal önderliğinde öğrencilerimiz ile fidan dikme etkinliğinde bulunduk. Öğrencilerimize derslerde, ormanların ve tüm canlıların sayısız faydalarını anlatıyoruz ama burada elleriyle fidan ve toprağa dokunarak,  fidanları dikerek faydasını yerinde öğreniyorlar. Aynı zamanda yeşili koruma ve sahip çıkma bilincini kazanıyorlar. Amacımız öğrencilerimize doğayı sevdirmek, çevre bilinci kazandırmak. Etkinliğe katılan tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür ediyorum.”diye konuştu.
Bahardan kalma bir havadan yararlanan öğretmen, öğrenci ve veliler fidan dikiminin ardından yaptılar. Öğrenciler çocukluklarını yaşarken öğretmen ve velilerde sohbet etme imkanı buldular.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop