Şehit Yüksel Alçın Köprüsü Törenle Açıldı

Şehit Yüksel Alçın Köprüsü Törenle Açıldı

Anamur Belediyesi tarafından yaptırılan, Anamur’lu Şehit Yüksel Alçın’ın adının verildiği köprü törenle açıldı.
Bu haber 2019-02-18 12:19:34 eklenmiş ve 197 kez görüntülenmiştir.

BBP İlçe Başkanı ve  Hasan Erdem  ile  Güngören Köyü  muhtarı İbrahim Demir  tarafından  sosyal  medya hesabından  paylaşılan  ve köylülerin (utanç köprüsü)  adını verdikleri  asma köprü, Anamur Belediyesi tarafından  yaptırılarak,Şehit Yüksel Alçın’ın adı verildi.
Anamur Belediye  Başkanı Mehmet  Türe  köprü açılında yaptığı konuşmada, emeği geçen  herkese  teşekkür ederek  başladığı konuşmasında;
‘’Tabii ki yaşadığımız ilçede yaşadığımız köylerde bir takım ihtiyaçlar ve sorunlar vardır mutlaka bu sorunları da çözmek için 5 yılda bir belediye başkanı ve ekibi seçilir ve bu sorunların çözülmesini vatandaşlarımız talep eder.
2014 Büyükşehir yasasından sonra sorumluluğumuz daha da artmıştır. Her Belediye Başkanı gibi bizler de yöremizin sorunlarını bir masaya yatırıp imkanlar dahilinde çalışıyoruz, belediyeleri de bir ticarethane gibi düşünün, gelir gider hesaplamalarımızı yapıyoruz.10 yıldır görevdeyiz, 24 büyük, 30 küçük projeyi  hayata  geçirdik.paylaştık süreçte de tekrar 2019 2024 de ne yapacağımızın planlarını  yaptık.Büyükşehir Belediyemizle birlikte köylerimize hizmet götürdük, inanın sorunları çok iyi biliyoruz çözüm yolları da biliyoruz imkânlarımızı da biliyoruz ama öncelik sırasına göre 56 mahalleye eşit hizmeti dağıtmaya çalışıyoruz. 10 yıldır ne yöre ayrımı yaptık nede siyaset ayrımı yaptık gönlümüzü yüreğimizi bütün köylerimize vatandaşlarımıza açtık. Tabii ki yetişemediğimiz yerlerde oluyor, yaptıklarımız birçok hizmet de var yapamadıklarımız da köyümüzün sulama suyu sıkıntısı,  eski okulun önündeki yol ve Yurt mahallesinin köprü sorunu var biliyorum.Büyükşehir belediyemizin yapacağı şeyleri onların adına söz verme yetkisine sahibim, inşallah önümüzdeki süreçte bir asfaltlama programı yapılır ve köylerin sorunlarının büyük bir kısmı çözüme kavuşturulur. Çok detaya girmiyorum yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır.Öncelikle bu köprünün İsmini verdiğimiz şehidimiz Yüksel Alçın olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Biz de şehitlerimizin adını yaşatmaya devam ediyoruz Anamur'da 16 şehidimiz var 16 şehidimizin ismini parklara verdik, bunlardan dört beş tanesini büyük projelere verdik.
Şehit Atanur Bal kardeşimizin adını Akdeniz Bölgesi'nde en büyük pazar yeri 7000 metrekare kapalı adamın ismini verdik, İbrahim Armut kardeşimizin adını 5000 metrekare Bahçelievler parkımızı ismini verdik Serkan Angay şehidimizin ismini üst geçide verdik nihayetinde Yüksel Alçı şehidimizin ismi de buraya veriyoruz. Şehitlerimizin adını yaşatacağız inşallah Şehit gelmez ülkede terör biter ama şehitlerimizin isimlerini vermeye devam edeceğiz hepimiz biraz Şehit namzeti izle bunu da buradan bildirmek istiyorum. Vefa ne noktadır nede virgül insanlığın kendisidir, vefayı  Mustafa Kemal Atatürk'e borçluyuz.
Burada Rüştü Kazım Yücelen beyi anmadan geçemem. Bu yolların temelini yaptırmıştır. Burhanettin Kocamaz Başkanımızı Toroslar’dan anmadan geçemeyeceğim,  bu yolların yapılmasında görevlendirdiği personeller aylarca çalıştılar‘’ dedi.
Utanç köprüsü olarak adlandırılan ve gündeme getiren Hasan Erdem, Hüseyin Demir ve destek veren İsviçre de  yaşayan  Bülent  Ecevit’e teşekkür  etti.Şehit Yüksel Alçın Köprüsü açılışına,  CHP ve İYİ Parti İlçe Başkanları, CHP belediye Başkan Adayı Durmuş Deniz, Belediye  Meclis Üyeleri  ile  vatandaşlar katıldı.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNDEM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop