Aydın Doluoğlu’nun ÇOMAÇ kitabı görücüye çıktı

Aydın Doluoğlu’nun ÇOMAÇ kitabı görücüye çıktı

Anamur Belediyesi Meclis salonunda düzenlenen programla Emekli Öğretmen Aydın Doluoğlu’nun yazmış olduğu Anamur Belediyesi sponsorluğunda,Belediye Kültür Hizmeti olarak yayınlanan “ÇOMAÇ” adlı kitabın tanıtımı yapıldı.
Bu haber 2019-02-16 11:20:07 eklenmiş ve 174 kez görüntülenmiştir.

Programa Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı, CHP Anamur Belediye Başkan Adayı Durmuş Deniz, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Siyasi Partilerin İlçe Başkanları katıldı. 
Emekli Edebiyat Öğretmeni Türkan Kasapoğlu´nun sunumunu gerçekleştirdiği  programda Emekli Orman Mühendisi Oğuz Oğuz, Eğitim Müfettişi Çınar Arıkan, Emekli Edebiyat Öğretmeni ve Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı ve Emekli Edebiyat Öğretmeni Hüseyin Taşeli konuşmalarında,  kitabın yazarı Doluoğlu´nu değişik yönleri ile anlattılar.  Oğuz Konuşmasında Çomaç kitabından alıntılar alarak Aydın Doluoğlu ile ilgili anılarını anlattı ve kelimelerin kullanımı üzerinde durdu. Çınar Arıkan, kitapta çocuklardan bahsettiği konusunda Aydın Doluoğlu ile ilgili düşüncelerini aktarırken, salonu hınca hınç dolduran davetlilere öğretmenleri anlatan bir şiir ile hitap etti. Hüseyin Taşeli ise kitabın edebi yönünü alarak kültürel değerlerini dinleyenler aktardı. Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı, meslektaşı ve aynı zamanda öğretmeni Aydın Doluoğlu´nun öğrencisi ve idareci Aydın Doluoğlu´nun yöneticiliğinde çalışan bir öğretmen olmayı anlattı.  Ballı konuşmasında, kitaptan bazı bölümleri okuyarak yorumladı. Kitabın Editörlüğünü yapan Yaşar Yiğit´te, Aydın Doluoğlu´nun, Mustafa Kemal Atatürk´ün hem ileriyi gösteren, hem de geçmişimizi unutmayan nesiller yetiştirmek için tanımladığı ideal öğretmenlerin Anamurdaki temsilcisi olduğunu ifade etti. Konuşmacıların kendisi ile ilgili aktardıklarına teşekkür eden Çomaç´ın yazarı Aydın Doluoğlu da  kitapta, kültürü, dili, tarihi ve yöreselliği  ile Anamur´u anlatmaya çalıştığını ifade etti. Kitapta eski ile yeni kelimeler arasındaki geçişi de anlattığını belirtti. Program sonunda Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe Aydın Doluoğlun´a plaket ve çiçek takdim etti. Türe, “Ya ben geç gelmişim ya da sen erken gelmişsin Aydın Hocam Benim öğretmenim olmadınız  ama benimde öğretmenim şu an burada. Kitap için öğretmenimiz Aydın Doluoğlu´na çok çok teşekkür ederim. Öğretmenliğin değerini Mersin´de yaşadığım bir anı ile anladım. Tüm öğretmenlerimize çok teşekkür ederim.” Diyerek Aydın Doluoğlu ile ilgili görüşlerini anlattı. Program geliri Anamur Huzurevi Yaptırma Yaşatma Derneğine bağışlanacak olan, kitabın imza töreni ile devam etti.  Anamur Huzurevi Yaptırma Vakfı Başkanı Tuğrul Ayhan da Hem Aydın Doluoğlu´na, hem de vakfa destek verenlere teşekkür etti. Tamamına yakını öğrencisi olan katılımcılar öğretmenleri Aydın Doluoğlu´nu ayakta alkışladılar. Doğluoğlu´nun kitabını imzaladığı programın sonunda, katılımcılara çomaç (gözleme), yayık ayranı ve fıstık ikram  edildi.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer KÜLTÜR - SANAT haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop