Seçer: önceliğimiz kadınlar ve çocuklar’

Seçer: önceliğimiz kadınlar ve çocuklar’

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, belediye başkanı olduğunda sosyal yardımlara önem vereceklerini, önceliklerinin kadınlar ve çocuklar olacağını belirterek, “Belediye bünyesinde sadece kadınların ve çocukların sorunlarıyla ilgilenecek Kadın ve Çocuk Dairesi Başkanlığı oluşturacağız” dedi
Bu haber 2019-02-13 16:28:56 eklenmiş ve 46 kez görüntülenmiştir.

. Seçer, belediyenin kasasını yoksulların emrine açacağını vurgulayarak, “Yandaşlara kaymak aktarma dönemi bitti. Birileri adamını bulup imar geçirecek, 1 liralık arsasını 10 liradan satacak, öbürü sabahtan akşama kadar portakal bahçesinde çalışıp üç beş kuruş kazanırken bir başkası milyon dolarlar kazanacak. Yok öyle yağma” ifadelerini kullandı.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, Akdeniz ilçesine bağlı mahallelerin muhtarlarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Buluşmada Akdeniz Belediye Başkan adayı Sabit Yelkovan da yer aldı.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, belediye başkanı olduğunda, muhtarlarla etkili iletişim içinde olacağını, vatandaşın sorun ve taleplerini muhtarlar aracılığıyla öğreneceğini söyledi.
Vahap Seçer, “Önce gariban, önce mazlum diyen, cebi sağlam, yüreği sağlam her insan benim dostumdur. Belediye başkanı olduğumda, vatandaşıyla hemhal olmuş her muhtarımızın emrine amade olacağım” dedi.
Akdeniz ilçesini Mersin’in ortalaması, Mersin’in kalbi olarak gördüğünü ifade eden Vahap Seçer, limandan OSB’ye, dev fabrikalardan tarım alanlarına kadar önemli ekonomik aktörlerin Akdeniz’de olduğuna, buna rağmen en yoksul mahallelerin de Akdeniz’de olduğuna dikkat çekti.
Belediye başkanı olduğunda nakliyeciler sitesi, ticaret merkezi, ileri teknoloji merkezi gibi yatırımları Akdeniz’e yapacaklarını ve ilçenin değerini artıracaklarını belirten Vahap Seçer, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yoksulluğu yenmemiz için insanlara iş alanları yaratmamız lazım. Onun için ben yatırımcı belediye başkanı olacağım. İşadamlarının, yatırımcıların önünü açarak, daha çok yatırım çekerek bu sorunları aşacağız. Ama bunları yaparken, yatırım gelmesini beklerken yoksulları açlığa mahkûm edemeyiz. Sosyal projelere, sosyal yardımlara kaynak ayıracağız. Benim önceliğim kadınlar ve çocuklar. Belediye bünyesinde sadece kadınların ve çocukların sorunlarıyla ilgilenecek Kadın ve Çocuk Dairesi Başkanlığı oluşturacağız. Bu kurum, şehrin neresinde olursa olsun kadınlarla ve çocuklarla ilgili sorunları, sıkıntıları anında görecek, anında müdahale edecek. Belediyenin kasasını yoksulların emrine açacağım. Biliyorum sancılı bir süreç olacak ama öyle yandaşlara kaymak aktarma dönemi bitti. Rakı sofralarında ihale bağlamak dönemi bitti. Birilerini adamını bulup imar geçirecek, 1 liralık arsasını 10 liradan satacak, öbürü sabahtan akşama kadar portakal bahçesinde çalışıp üç beş kuruş kazanırken bir başkası milyon dolarlar kazanacak. Yok öyle yağma. Onun için belediye başkanı olduğumda yoksulları kanatlarımızın altına alacağız.”

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop