ATILKAN’A, ANLAMLI ÖDÜL

ATILKAN’A, ANLAMLI ÖDÜL

Türkiye genelinde yerel yönetimler alanında en geniş yayın ağına sahip Anadolu yerel yönetimler dergisi bir ödül de Bozyazı’ya verdi.
Bu haber 2019-02-05 18:13:10 eklenmiş ve 82 kez görüntülenmiştir.

Her yıl düzenlediği,  geniş katılımlı, yılın yerel yöneticileri zirvesinde başarılı çalışmalarından dolayı anket ve kamuoyu araştırmaları ile belirlenen,  yerel yöneticileri ödüllendiren kuruluş, Bozyazı Belediyesi Başkan yardımcısı  Birsen Atılkan’ı çalışmalarından dolayı yılın yerel yöneticileri ödülüne layık gördü. Kamu mevzuatına hakimiyet  ve uygulama alanında ödül alan belediye başkan yardımcısı Birsen Atılkan’a, ödülü, Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı’nın da katılımı ile Anadolu yerel Yönetimler dergisi genel yayın yönetmeni Mehmet Oğuz ve dergi yetkilileri tarafından Bozyazı Belediye Başkanlık makamında takdim edildi.
Anadolu Yerel Yönetimler dergisi genel yayın yönetmeni Mehmet Oğuz,  yapılan anket, kamuoyu araştırmaları ve üniversitelerden oluşan seçici kurulun çalışmaları ile Bozyazı Belediye başkan Yardımcısı Birsen Atılkan’ın, kamu mevzuatına hakimiyeti dolayısı ile ödüle layık görüldüğünü, 18 ocak 2019 günü  Ankara Beypazarında gerçekleşen yılın yerel yöneticileri zirvesi ödül törenine  davet edildiğini, ancak Bozyazı Bölgesinde yaşanan sel felaketi,  hortum ve doğal afetler nedeniyle Başkan Yardımcısı Birsen Atılkan’ın zirveye katılamadığını bu yüzden  kendilerinin Bozyazı’ya gelerek ödülü takdim ettiklerini,  başarılarının devamını dilediklerini ifade etti.
Ödül alan Bozyazı belediye başkan yardımcısı Birsen Atılkan yaptığı konuşmada :”  Anadolu yerel Yönetimler dergisi çalışmalarımdan dolayı beni ödüle layık görmüşlerdir. Bu yıl  düzenlemiş olduğu ödül törenine davet etmişlerdir.   Bozyazıda yaşanan sel, hortum felaketi nedeniyle Ankara’da yapılan ödül törenine katılamadım. Anadolu yerel Yönetimler dergisi nezaket gösterip ödülümü başkanlık makamında  verdiler. 26 yıllık belediyeci, 11 yıllık yönetici  olarak çalışma anlayışım şudur.  İdareciler mevzuata hakim olmalı. Güncel mevzuatı takip etmelidir. Soran, sorgulayan , araştıran geliştiren olmalıdır. Kamu idarecileri kamu ile ilgili bir tasarrufta bulunurken   yapacağı işle ilgili mevzuatı iyi bilmelidir. Önceden araştırmalı sormalıdır. Değilse hem yönetimsel, hem de kamusal zafiyet oluşur. Bu güne kadar bu anlayışla çalıştım.  Anadolu Yerel Yönetimler dergisi yaptığı çalışmalar neticesinde bizleri bu ödüle layık görmüşlerdir.  Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi’ne teşekkür ederim. Bana çalışma fırsatı veren Belediye Başkanım Mehmet Ballı’ya teşekkür ederim.” Dedi.
Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı, Ödül alan Başkan yardımcısı Birsen Atılkan’ı tebrik ederken bu güne kadar  mevzuat konusunda  kendisini hiç yanıltmadığını, mevzuata hakimiyeti ile Bozyazı Belediyesine değer kattığını, kamu personelleri açısından da örnek alınacak  çalışma prensibine sahip olduğunu söyledi.
Başkan Ballı, ülke olarak bir adım öne gidebilmek için öncelikle kamuya hizmet eden personelin görevini en iyi şekilde yapması gerektiğini, çalıştığı alanda uzmanlaşarak kendisine ve çevresine faydalı olma bilinciyle çalışması gerektiğini vurguladı.
Ödül takdiminin ardından başkanlık makamında çalışmalarla ilgili karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuldu.

 

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop