MGC, Katledilişinin 26. yıl dönümünde Mumcu'yu saygıyla andı

MGC, Katledilişinin 26. yıl dönümünde Mumcu'yu saygıyla andı

Mersin Gazeteciler Cemiyeti (MGC) gazeteci-yazar Uğur Mumcu’nun 26. ölüm yıl dönümü nedeniyle bir anma etkinliği düzenledi. Etkinlikte konuşan MGC Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Demirtaş, Mumcu’nun anısına sahip çıkacaklarını ve kendisini rahmetle, minnetle andıklarını ifade etti. Eski MGC Başkanı Ahmet Ünal da anma etkinliğinde söz alarak, “Burada bir faninin fiziksel bedenini değil, bir fikri anıyoruz.” dedi.
Bu haber 2019-01-25 17:16:03 eklenmiş ve 50 kez görüntülenmiştir.

Mersin Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Demirtaş ve bir grup gazeteci 24 Ocak 1993’te bombalı suikast sonucu hayatını kaybeden gazeteci Uğur Mumcu’yu Atatürk Parkı’nda bulunan anıtı önünde andı. Mersin Gazeteciler Cemiyeti (MGC) tarafından düzenlenen anma etkinliğine birçok gazeteci ilgi gösterirken MGC Başkanı Turgay Demirtaş, “Araştırmacı- gazeteci yazar Uğur Mumcu’yu ölümünün 26.yıl dönümünde anıtı önünde rahmetle anıyoruz. Yaşamını yitirmiş olan diğer gazetecileri de bu vesileyle rahmetle anıyoruz.” dedi.
Ardından eski Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanlarından Ahmet Ünal da söz alarak, Uğur Mumcu anmasını geleneksel hale getirdikleri için MGC’ye teşekkür etti. Konuşmasına Uğur Mumcu’yu anlatarak devam eden Ünal, “Bugün burada bir faninin fiziksel bedenini anmıyoruz. Burada yaşamını bu ülke insanına, Anadolu halkına, Türkiye’nin bağımsızlığına, kalemini satmayan kendini aydınlığa adamış, namuslu bir yurtseveri anıyoruz. Uğur Mumcu, Mustafa Kemal Cumhuriyeti, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti, Kuvayı Milliye savunucusuydu. Anadolu Cumhuriyeti dünyaya örnek bir cumhuriyettir. Uğur Mumcu da o cumhuriyetin yılmaz savunucusuydu. O terörün her türlüsüne karşı çıktı. Cemaatlerin bu ülkeyi nerelere getirebileceğini dün Rabıta kitabında yazdı.” dedi.
 Mumcu ile ilgili küçük bir anısını da anlatan Ahmet Ünal şunları dile getirdi: “1970’li yıllarda 18 ay süren bir grevimiz vardı. Kalemini satmış hiçbir gazete bizim grevimizden bahsetmiyordu. Sadece Uğur Mumcu bizimle ilgili tekellere karşı verdiğimiz o haklı mücadelemizi anlatan bir yazı yazdı ve bizim grevin kazanmasında o yazının, Uğur Mumcu ve Cumhuriyet Gazetesi’nin çok önemli bir etkisi oldu.”

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop