Gümüş,Bozyazı'da delegeler ve muhtarlarla buluştu

Gümüş,Bozyazı'da delegeler ve muhtarlarla buluştu

Bozyazı ve Anamur Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş, Bozyazı'da delegeler ve muhtarlarla yemekli toplantıda bir araya geldi.
Bu haber 2019-01-17 10:43:47 eklenmiş ve 1999 kez görüntülenmiştir.

Bozyazı Öğretmenevi'ndeki programda konuşan Gümüş, 2018 yılının değerlendirmesini yaptı. Bazı üyeler tarafından Bozyazı temsilcilik binasının yetersiz olduğu yönünde eleştiriler yapıldığını hatırlatan Gümüş, eleştirilere hak verdiğini, ancak bu binayı tutmalarındaki amacın, İlçe Tarım Müdürlüğüne yakın olmasından kaynaklandığını söyledi.
''Ziraat odalarının üreticilere sağladığı birçok hizmet ve kolaylığın olduğunu unutmayın''
Zaman zaman üreticilerin 'ziraat odası ne işe yarar, ne yapar?' gibi serzenişleri olduğunu da anımsatan Gümüş, "
Yeni dönemde bütün faaliyetlerimiz den üreticilerimiz haberdar olacaklar bir sistem kuruyoruz. Odamız bünyesinde yeni komisyonlar oluşturulacak üreticimizin sorunları bu komisyonlarda değerlendirilecek daha sonra yönetim ve meclis tarafından yetkililere ulaştırılacak artık ziraat odası sorun üretmenin yerine çözüm üretecek. En düşük faizli krediyi üreticilerimiz kullanıyor. Bunun sebebi ise ziraat odalarının ve genel merkezinin diretmesi ve dayatması sonucudur. Seralarımızı, ürünlerimizi sigortaladığımız zaman ise yüzde 50'sini devlet ödüyor. Buda ziraat odalarının sayesindedir. Bunun gibi ziraat odalarının üreticilere sağladığı birçok hizmet ve kolaylığın olduğunu unutmayın. Hiçbir şey kendiliğinden oluşmuyor. Üreticinin, çiftçinin, ziraatçının sesi olan odanın uzun uğraş ve çalışmaları sayesinde bazı haklardan faydalanabiliyoruz" dedi.
Odanın sadece para alıp evrak veren yer olmadığını söyleyen Gümüş, "Sizlerin her türlü sorunları ile ilgilenen bir kurumdur. Sizin sorununuz bizim sorunumuz demektir. Şubat ayı içerisinde genel kurula gideceğiz. İlk defa siz delegelerimizin ve muhtarlarımızın önünde başkanlığa aday olduğumu açıklıyorum. Bozyazılı bütün delegelerden destek bekliyorum. Sizlere hizmet etmekten onur duyduğumu ifade etmek isterim. Yeni oluşturulacak yönetimde mutlaka Bozyazılı üreticilere yer verilecektir" diye konuştu.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop