Sağlıklı Yaşam Merkezi Törenle Açıldı

Sağlıklı Yaşam Merkezi Törenle Açıldı

Diyetisyen Ayşe Yılmaz’ın sahibi olduğu Sağlıklı Yaşam ve Beslenme Danışmanlık Merkezi törenle hizmete girdi.
Bu haber 2019-01-09 09:44:53 eklenmiş

Bahçelievler Mahallesi,1205 sokak, Turnep A Plus Konutlarında hizmet verecek olan
Sağlıklı Yaşam ve Beslenme Danışmanlık Merkezi açılışına gelen  konukları  ailesi ile birlikte karşılayan  Diyetisyen Ayşe Yılmaz, Mayıs 2018’de İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde lisans eğitimi tamamladığını, eğitim hayatı biter bitmez çoğu Anamurlu gibi memleketime dönüp memleketine hizmet etmek istediğini söyledi.
Yılmaz;’Mesleki olarak beslenme bilindiği üzere anne karnında başlayıp hayatının sonuna kadar yaşamın vazgeçilmez bir parçası. Buda bizim Mesleğinizi gerçekten kıymetli kılıyor. Çünkü insan vücudunda meydana gelen bütün hastalıklarda ve tedavilerinde beslenmenin önemi oldukça büyük. Özellikle obez ve fazla kiloluluğun günümüzde yaygın olduğunu düşündüğümüz zaman dünya sağlık örgütü 10 Hastalıktan birisi olarak obeziteyi tanımlıyor. Bu yüzden bize bir çok iş düştüğü görülmekte.  Ben de büyük bir heves ve özveriyle işimin başında olacağım inşallah. Çalışma hayatıma başar başlamaz bir proje oluşturarak, geçtiğimiz hafta Milli Eğitim müdürümüz İlyas Mercan’a sunduğum bir projeyle okullarda obez ve kilolu çocuklar üzerinde aileleriyle birlikte bedava danışmanlık hizmetleri ile işe başlıyoruz ve ortaokul seviyesindeki öğrencilere haftada bir gün derse girerek sağlıklı beslenmeyi anlatacağım. Bu şekilde ben de memleketime olan vefa borcumu bu şekilde ödemek istiyorum. Diyerek, babası AKParti Anamur Belediye Başkan  A.Adayı M.Feyzullah Yılmaz’a konuşma yapmasını  talep  etti.
AK Parti Anamur belediye başkan A.Adayı M. Feyzullah Yılmaz da konuşmasına açılışa katılan katılamayan protokol  ve dostlarına teşekkür ederek başladığı konuşmasında;
Mikrofonu naçizane dokuz yıldır kullandığını ve siyasetçinin mikrofonu sevdiğini kaydederek,’ ‘fakat şu ana kadar konuşmalarımız genelde siyasi olmuştur.  Ancak bugünkü konuşmamız biraz alışılmışın dışında oldu. Kızımız okulu bitirir bitirmez bir devlet kapısı açılır da gider mi diye düşünmedik. Çünkü her şeyi devletten beklememek gerekiyor. Özel sektör olarak birazda bunu bizler üstlenmemiz gerekiyor. İnşallah bu açılışlarımız devam eder, memleketimize daha güzel açılışları yapacağız. dedi.
İlçe  Sağlık Müdürü Dr.Cem Adil da yaptığı konuşmada, sağlıklı beslenmeye  dikkat çekerek,  Diyetisyen  Ayşe Yılmaz’a iş yerinin  hayırlı olmasını diledi.
Kaymakam Mehmet Kurdoğlu ise, birçok hastalığın temelinde beslenmeden kaynaklı sorunlar yattığını belirterek,sağlıklı  beslenmenin  önemine  vurgu  yaparak,Diyetisyen Ayşe Yılmaz’ı  tebrik ederek, Sağlıklı Yaşam ve Beslenme Danışmanlık Merkezinin  Anamurlular için hayırlı olması dileğinde bulundu.
AK Parti Anamur Belediye Başkan A.Adayı M. Feyzullah Yılmaz’ın kızı Ayşe Yılmaz’ın  sahibi olduğu  danışmanlık ofisinin açılışına  Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu, Başsavcı Oğuz Şükrü Ener ve Eşi, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, Anamur İlçe Müftüsü Zeynel Abidin Çınar,CHP Anamur İlçe Başkanı Turabi Yeşilçayır, CHP Anamur Belediye Başkan A.Adayı Ayhan Güven, MHP Anamur Belediye Başkan Adayı Hidayet Kılınç, Ak Parti İlçe Başkanı Seçkin Taş, MHP İlçe Başkanı Adnan Gübbük, , Ak Parti Belediye Başkan A.Adayı Recep Öz, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Funda Cop, Daire Amirleri, STK  ve Siyasi Parti Temsilcileri ve  farklı meslek gruplarından  davetli katıldı.

 

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer SAĞLIK haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA