Anamur birinci kitap günleri başladı

Anamur birinci kitap günleri başladı

Anamur Belediyesi ile Ayata Yayıncılığın ortaklaşa düzenlediği ve 21-30 Aralık 2019 tarihleri arasında devam edecek olan Anamur birinci kitap günleri başladı.
Bu haber 2018-12-24 13:13:14 eklenmiş ve 831 kez görüntülenmiştir.

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Yazar Bekir Öztürk, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Gürel, İYİ Parti Anamur İlçe Yöneticileri,  Anamur´un yazarları Çınar Arıkan, Nevzat Çağlar,  Bilge Turgut ve yayınevi sahipleri ve sorumluları açılış kurdelesini kestiler. 
Belediye Başkanı Mehmet Türe, yaptığı konuşmada, amaçlarının yeni yıl öncesi Muşurup Sanat Sokağında böyle kültürel bir hareketliliği yaşatmak olduğunu söyledi.  Zaman zaman belediye ve okulların burada kültürel faaliyetlerini yaptıklarını ve tapmaya devam edeceklerini kaydeden Türe; “ Yeni yıl arifesinde mini bir kitap fuarı ile baş başayız. Amacımız, yeni yıla girerken bir canlılık gelsin, bir hareketlilik gelsin. Özellikle çocuklarımızın, kitapseverlerimizin ayağına bu hizmeti getirmek istedik.” Dedi. 
Anamur Belediyesi kitap günlerinde stand açan firma sahipleri, Anamur´da gördükleri yoğun ilgiyi bir çok büyük il fuarlarında görmediklerini söyleyerek memnuniyetlerini dile getirdiler.   Yazar Bekir Öztürk, “Coğrafya kaderdir derler. Bu, coğrafyanın kader olması hadisesini en azından kitap olayı ile ilgili ortadan kaldıralım düşüncesi ile buraya bir kitap günleri düzenledik. Beklediğimizin üzerinde bir ilginin olduğunu söylemek mümkün.” Diyerek memnuniyetini dile getirdi. 
Anamur ve Bozyazı´nın yerel yazarları Çınar Arıkan(Yörük Göçü, Hikayeler, Taşelinden Fıkra Tadında Hikayeler..) Nevzat Çağlar (Anamur ve Bozyazı Çocuk Oyunları ve oyuncakları)  ve Bilge Turgut (Paylaşacak çok şey var)´ta, bu ilginin kitap günlerini mini bir fuara dönüştürdüğünü söylediler.
Çınar “Kültür kitap etkinliği Anamur´umuz için çok güzel bir faaliyet oldu, bu etkinliğin geleneksel hale gelmesi gerektiğine inanıyorum.” Dedi. 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer KÜLTÜR - SANAT haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop