Dr.Kafadar,10 yıl sonra ilk özel muayenehaneyi Açtı

Dr.Kafadar,10 yıl sonra ilk özel muayenehaneyi Açtı

Anamur Devlet Hastanesinin sevilen hekimlerinden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Operatör Doktor Yusuf Taner Kafadar, bir süre önce devlet kurumundan ayrılarak, özel muayenesini açtı.
Bu haber 2018-11-26 11:51:20 eklenmiş

Kadın Hastalıkları ve  Doğum Uzmanı Jinekolog Operatör Doktor Yusuf Taner Kafadar’ın, özel muayenesini açmasıyla, Anamur’da   10 yıl aradan sonra ilk özel  muayeneye kavuştu.
Bahçelievler Mahallesi 1205 sokak 4 numarada Turnep Plus Konutları adresinde hizmet  verecek olan,DR.Kafadar’ın sahibi olduğu  muayenenin açılışına,Anamur Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı, Emniyet Müdürü Mehmet Güngör, İlçe Sağlık Müdürü Cem Adil, Devlet  Hastanesi  Başhekimi Op.Dr.Serkan Boz, Sivil Toplum  Örgütleri ve Siyasi Parti  Temsilcileri ile farklı meslek  gruplarından çok sayıda davetli  katıldı.
Dr.Kafadar muayenehanesinin açılışında yaptığı konuşmada, 4,5 yıl Anamur Devlet Hastanesinde görev yaptıktan sonra başka bir yere gitmek istemediğini ve böyle bir muayenehane açarak Anamur’da kalmaya kadar verdiğini söyledi.
Bu kararı almasında eşi Yıldız Kafadar Başta olmak üzere aile fertlerinin de büyük etkisi olduğunu  belirterek, “belki bir yıl sonra bir doğum merkezi açmak ve bir tüp bebek merkezi açmak hedefimde. Anamur bunu hak ediyor.” Diyerek, tüm katılımcılara  teşekkür  etti.
 Belediye Başkanı Mehmet Türe de  Dr.Taner Kafadar´ın  hem uzmanlık alanı ve hem de sempatik kişiliği ile Anamurda kabul gördüğünü belirtti. Türe; “Taner Kafadar Hocamız, her ailenin bizden biri dediği bir kişilik, bir doktor. İyi ki burada kaldın. Biz yanınızdayız, sizi seviyoruz.”diye  konuştu.
 Kaymakam Mehmet Kurdoğlu da, hastanemizden istifa ederek Anamur’da doğumhane açan ilk hekim olduğuna dikkat çekerek, “Sağlık kuşkusuz hepimiz  için  çok  önemli. Çünkü insanın en kıymetli varlığı onun hayatı. Bu kardeşlerimiz bize, Allah´ın verdiği hayatı devam ettirmemiz için çaba sarf ediyorlar, mütehassıs arkadaşlarımız ise kendi dallarında, çok daha güzel işler yapmanın çabası içinde oluyorlar. Dr. Taner Kafadar kardeşimizin Anamur’da kalması hepimiz  için önemli.”diyerek, hayırlı olması  temennisinde bulundu.
İlçe Sağlık Müdürü Dr. Cem Adil ve  Devlet Hastanesi  Başhekimi Opr.Dr.Serkan Boz da  açılışta Doktor Kafadar´a başarılar Diledi.

 

 

ETİKETLER : Dr.Y.Taner Kafadar
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer SAĞLIK haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA