Ziraat Odası’ndan Arı Yetiştiricilerine Sertifika

Ziraat Odası’ndan Arı Yetiştiricilerine Sertifika

Anamur Bozyazı Ziraat Odası ve Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen birinci Anne Arı yetiştiriciliği kursu tamamlandı. Kursu bitiren 27 Arıcı’ya Anamur Ziraat Odası toplantı salonunda düzenlenen törenle belgeleri verildi.
Bu haber 2018-04-06 09:31:47 eklenmiş ve 1283 kez görüntülenmiştir.

Gazi  Mustafa Kemal Atatürk’ün ve tüm Şehitlerin anısına bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende, Anamur Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş; Arı yetiştiricilerinin en büyük sıkıntılarından biri olan zirai ilaçlamaların zamansız yapılması olduğunu belirterek özellikle çilek üreticilerinden bu konuda daha duyarlı olmalarını rica etti. Erken ilaçlamanın komşunun arısına zarar verdiği kadar yetiştirilen çilek kalitesini de düşürdüğünü belirtti.
45 gün, 180 saat süren ve Arı Teknikeri Hikmet Bostan tarafından Halk Eğitim Merkezlerinde verilen Ana Arı Yetiştiriciliği Kursunu tamamlayan; Anamur’da 27 kişi, Bozyazı’da da 30 kişi Halk Eğitim Merkezi aracılığı ile belge almaya hak kazandı ve belgelerini aldı.
Daha önceden Arıcılık sertifikası olan ve Ana Arı Yetiştiriciliği belgesini de alan Kursiyerler böylece devlet desteği ve Arıcılık kredilerine bir basmak daha yaklaşmış oldu.

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Yeni Anamur Gazetesi
Copyright © 2010 - 2019 Yeni Anamur Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop